Працівник працевлаштовується вперше: чи мусить він підтвердити, що раніше не працював

711

Запитання

Чи має працівник, який працевлаштовується вперше, долучити до заяви про відкриття трудової книжки документ про те, що він раніше не працював?

Відповідь

Закон не скеровує, що особа, яка працевлаштовується вперше, має надати підтвердний документ, що вона раніше не працювала.

Якщо особа не надає трудової книжки, вона зобов’язана надати відомості про трудову діяльність у вигляді витягу із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Це випливає із нової редакції частини другої статті 24 Кодексу законів про працю України (КЗпП).П'ять правил виплати зарплати на банківську картку ►►►

Громадянин, якого вперше приймають на роботу, має право подати вимогу про оформлення трудової книжки (ч. 3 ст. 24 КЗпП). На вимогу працівника, якого вперше приймають на роботу, роботодавець обов’язково оформляє трудову книжку не пізніше ніж за п’ять днів після прийняття на роботу (ч. 2 ст. 48 КЗпП).

КЗпП не вимагає, щоб працівник висловив вимогу про оформлення трудової книжки письмо. Але радимо попросити працівника написати заяву про те, щоб йому оформили трудову книжку. Так знімете з себе відповідальність за оформлення трудової книжки особі, яка вже її має, і зафіксуєте дату вимоги.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14149

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9830

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12971