Працівник працевлаштовується вперше: чи мусить він підтвердити, що раніше не працював

511

Запитання

Чи має працівник, який працевлаштовується вперше, долучити до заяви про відкриття трудової книжки документ про те, що він раніше не працював?

Відповідь

Закон не скеровує, що особа, яка працевлаштовується вперше, має надати підтвердний документ, що вона раніше не працювала.

Якщо особа не надає трудової книжки, вона зобов’язана надати відомості про трудову діяльність у вигляді витягу із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Це випливає із нової редакції частини другої статті 24 Кодексу законів про працю України (КЗпП).П'ять правил виплати зарплати на банківську картку ►►►

Громадянин, якого вперше приймають на роботу, має право подати вимогу про оформлення трудової книжки (ч. 3 ст. 24 КЗпП). На вимогу працівника, якого вперше приймають на роботу, роботодавець обов’язково оформляє трудову книжку не пізніше ніж за п’ять днів після прийняття на роботу (ч. 2 ст. 48 КЗпП).

КЗпП не вимагає, щоб працівник висловив вимогу про оформлення трудової книжки письмо. Але радимо попросити працівника написати заяву про те, щоб йому оформили трудову книжку. Так знімете з себе відповідальність за оформлення трудової книжки особі, яка вже її має, і зафіксуєте дату вимоги.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86594

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10100