Чи загрожує штраф за те, що розглянули лікарняний із запізненням

1840

Запитання

Організація нарахувала лікарняні й показала в обліку та звітності за травень. Протокол комісії із соцстраху датували: • 30 червня, а заяву до ФСС подали 9 липня, тобто більше ніж за п’ять робочих днів; • 5 липня, а заяву до ФСС подали 12 липня. Чи загрожують організації санкції за порушення строків розгляду лікарняних і подання заяв-розрахунків до ФСС? Хто накладає штрафи?

Відповідь

Якщо працівник не поскаржиться до суду, то не загрожує. Пояснимо докладніше.

Закон не передбачає санкцій за порушення строків розгляду лікарняних і подання до Фонду соціального страхування (ФСС) заяв-розрахунків. Але працівник, який отримає кошти від ФСС із затримкою через порушення цих строків, має право звернутися для захисту своїх інтересів до суду.

ФСС має право оштрафувати організацію за те, що її посадові особи:

Керівникові та головбуху загрожує адмінштраф:

Наразі Закон № 1105 не передбачає штрафів за те, що комісія із соцстраху несвоєчасно розглянула лікарняний працівника чи бухгалтерія несвоєчасно подала заяву-розрахунок до ФСС. Утім, є чіткі строки, коли організація зобов’язана:

  • опрацювати лікарняні, які подали працівники;
  • подати до ФСС заяви-розрахунки (

    ст. 32 Закону № 1105

    ; п. 2 Порядку № 12).

Якщо порушите ці строки — несвоєчасно отримаєте від ФСС кошти для оплати лікарняного. Як результат, лікарняні виплатите працівникові із затримкою. За таких умов працівник має право оскаржити дії роботодавця до суду.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206619

Лікарняні 2024: нарахування та оплата

Лікарняні 2024 ✔ Розрахунок лікарняних ✔ Нарахування лікарняних ✔ Оплата лікарняних в 2024 році в Україні ✔ Приклад розрахунку лікарняних
28380

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
43885