Чи має право бухгалтерія утримувати профспілкові внески без згоди працівника

1012
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівник подав дві заяви: одну — до профспілки про вихід із профспілки, другу — до бухгалтерії про те, щоб із його зарплати не утримували профспілкові внески. Голова профспілки повідомив працівника, що його заяву розглядатимуть декілька місяців. Але працівник не бажає більше сплачувати профспілкових внесків. Чи має право бухгалтерія в такій ситуації утримувати із зарплати працівника профспілкові внески?

Відповідь

Ні, не має. Пояснимо чому.

СКАЧАТИ зразок цивільно-правового договору

Громадяни України вільно обирають профспілку, до якої вони бажають вступити. Членами профспілок можуть бути особи, які працюють на підприємстві, в установі або організації незалежно від форм власності та видів господарювання (ст. 7 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV; далі — Закон про профспілки). Підставою для вступу до профспілки є заява працівника, яку він надає до первинної організації профспілки.

За письмовими заявами працівників — членів профспілки роботодавець зобов’язаний щомісяця безоплатно утримувати із їх зарплат і перераховувати на рахунок профспілки відповідно до колдоговору чи окремої угоди внески (ст. 42 Закону про профспілки). Оригінали цих заяв зберігають у бухгалтерії, а копії — в профкомі впродовж усього періоду перебування працівника на обліку в профспілці та впродовж трьох років після того, як працівник вийде з неї. Внески бухгалтерія має утримувати під час нарахування зарплати за місяць.

Отже, профспілкові внески і членство у профспілці — справа добровільна. Якщо працівник вийшов із профспілки, бухгалтерія не може утримувати профспілкові внески.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86330

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9629