Чи потрібно отримувати повторну згоду профспілки на звільнення працівника

887
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Профспілкова організація надала згоду звільнити працівника відповідно до пункту 1 статті 40 КЗпП. Чи потрібно отримувати повторну згоду профспілкового комітету на звільнення працівниці, якщо вона перебуває на лікарняному, а місячний строк дії згоди закінчився?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Розірвати трудовий договір з працівником на підставі пункту 1 статті 40 КЗпП можна лише за попередньою згодою виборного органу первинної профспілкової організації, членом якої є працівник (ст. 43 КЗпП). Якщо працівник — член кількох первинних профспілкових організацій, які діють в установі, організації, дозвіл на його звільнення дає той профспілковий орган, до якого звернувся роботодавець.

Коли і як законно затримати на роботі працівника, який звільняється

Власник або уповноважений ним орган має право розірвати трудовий договір не пізніше як через місяць з дня, коли отримав згоду виборного органу первинної профспілкової організації. Якщо термін дії згоди на звільнення збігає раніше, ніж строк звільнення, в нашій ситуації у зв’язку з хворобою працівника роботодавець не має права розірвати трудовий договір. У цьому випадку він зобов’язаний повторно звернутися з письмовим поданням про розірвання трудового договору з працівником до виборного органу первинної профспілкової організації, який розгляне його в порядку, що передбачає стаття 39 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV.

Подання власника або уповноваженого ним органу на розірвання трудового договору треба розглядати в присутності працівника, на якого воно внесено. Розглядати подання без працівника можна лише за його письмовою заявою. За бажанням працівника від його імені може виступати інша особа, в тому числі адвокат. Якщо працівник або його представник не з’явився на засідання, розгляд заяви відкладається до наступного засідання в межах строку, визначеного частиною 2 статті 43 КЗпП, а саме в п’ятнадцятиденний строк. Якщо працівник чи його представник повторно не з’явилися без поважних причин, подання можна розглядати за їхньої відсутності.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
86614

Звільнення працівника у 2025 році: порядок, документи, зразки

Розповідаємо про звільнення працівника у 2025 році. Покрокова інструкція, зразки документів, повідомлення, підстави для звільнення, особливості воєнного часу для бюджетних установ — пояснює експерт.
61024

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
961

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
15348

Скорочення працівників

Алгоритм скорочення працівників під час карантину й не тільки розглянемо у даній консультації
17016