Чи потрібно отримувати повторну згоду профспілки на звільнення працівника

532
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Профспілкова організація надала згоду звільнити працівника відповідно до пункту 1 статті 40 КЗпП. Чи потрібно отримувати повторну згоду профспілкового комітету на звільнення працівниці, якщо вона перебуває на лікарняному, а місячний строк дії згоди закінчився?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Розірвати трудовий договір з працівником на підставі пункту 1 статті 40 КЗпП можна лише за попередньою згодою виборного органу первинної профспілкової організації, членом якої є працівник (ст. 43 КЗпП). Якщо працівник — член кількох первинних профспілкових організацій, які діють в установі, організації, дозвіл на його звільнення дає той профспілковий орган, до якого звернувся роботодавець.

Коли і як законно затримати на роботі працівника, який звільняється

Власник або уповноважений ним орган має право розірвати трудовий договір не пізніше як через місяць з дня, коли отримав згоду виборного органу первинної профспілкової організації. Якщо термін дії згоди на звільнення збігає раніше, ніж строк звільнення, в нашій ситуації у зв’язку з хворобою працівника роботодавець не має права розірвати трудовий договір. У цьому випадку він зобов’язаний повторно звернутися з письмовим поданням про розірвання трудового договору з працівником до виборного органу первинної профспілкової організації, який розгляне його в порядку, що передбачає стаття 39 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV.

Подання власника або уповноваженого ним органу на розірвання трудового договору треба розглядати в присутності працівника, на якого воно внесено. Розглядати подання без працівника можна лише за його письмовою заявою. За бажанням працівника від його імені може виступати інша особа, в тому числі адвокат. Якщо працівник або його представник не з’явився на засідання, розгляд заяви відкладається до наступного засідання в межах строку, визначеного частиною 2 статті 43 КЗпП, а саме в п’ятнадцятиденний строк. Якщо працівник чи його представник повторно не з’явилися без поважних причин, подання можна розглядати за їхньої відсутності.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206817

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60477

Розрахунок при звільненні – приклади

Розрахунок при звільненні: ► компенсація відпусток ►вихідна допомога ►оподаткування розрахунку ►аліменти у виплаті розрахункових при звільненні ► приклади на 2023 та 2024 роки
111579

Звільнення працівників у воєнний час — зразки документів

Запровадження воєнного стану та збройна агресія призвели до збільшення частоти звільнення працівників у бюджетних установах з причин їх смерті, тривалої відсутності чи через знищення майна установ. Розглянемо детально ці процедури звільнення та які документи потрібно видати при цьому.
36738

Скорочення працівників

Алгоритм скорочення працівників під час карантину й не тільки розглянемо у даній консультації.
7625