Як оплачувати працівникам час перебування в укритті під час повітряної тривоги?
Запитання
Як оплачувати працівникам час перебування в укритті під час повітряної тривоги якщо вони можуть продовжувати працювати та якщо не можуть?
Відповідь
Посадові оклади за ЄТС – тарифна сітка на 2025 рік
Відпускні: 21 відповідь на робочі ситуації 🤩
Якщо працівник в укритті під час повітряної тривоги не може продовжувати свою роботу, оформлюйте для нього простій (ст. 34 КЗпП).
Час простою не з вини працівника оплачуйте з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (ст. 113 КЗпП).
На умовах, передбачених в трудовому договорі і/або у колективному договорі, оплату за час простою можете здійснювати у більшому розмірі (ст. 9-1 КЗпП, ст. 15 Закону «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР).
Керівники держорганів, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, до припинення чи скасування воєнного стану в Україні в межах фонду зарплати, передбаченого у кошторисі, можуть самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (постанова КМУ від 07.03.2022 № 221).
Зберігайте середній заробіток за працівником, якщо за час простою виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини (ст. 113 КЗпП).
Якщо в укритті працівник може виконувати свої робочі завдання, оплачуйте його працю на загальних підставах.