Розмір відрахувань із заробітної плати

867
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівник бажає відраховувати аліменти на дитину за власною ініціативою. Загальна сума аліментів, яка підлягає відрахуванню, перевищує половину заробітної плати. Який розмір відрахувань може утримувати роботодавець із заробітної плати?

Відповідь

Окрім вимоги щодо своєчасної виплати працівникам заробітної плати, не нижчої від визначеної законом, законодавство передбачає правило, згідно з яким забороняється будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою. Проте з цього правила існують і певні винятки — наприклад, із заробітної плати можна відраховувати кошти для сплати аліментів, які працівник має виплачувати за рішенням суду або щоб повернути роботодавцеві зайво виплачені внаслідок лічильної помилки суми. Але й за таких обставин трудове законодавство встановлює обмеження як щодо підстав, так і щодо розміру відрахувань із заробітної плати.

За кожної виплати заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати 20%, а у випадках, які передбачає законодавство, — 50% заробітної плати (ст. 128 КЗпП). Щоправда, це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати під час виправних робіт і за стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. За таких обставин розмір відрахувань не може перевищувати 70% заробітку працівника.

При цьому аліменти за бажанням працівника можна відраховувати і тоді, коли загальна сума, яка підлягає відрахуванню, перевищує половину заробітної плати. Так, відповідно до статті 187 Сімейного кодексу, один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину з його заробітної плати, пенсії, стипендії в розмірі та на строк, які визначає ця заява.

Розмір відрахувань із заробітної плати
ІРИНА ПИЛИПЧУК,експерт Експертус Головбух
Бухгалтер помилився у сумі зарплати. Що зробити, щоб за це нічого не було, та як повернути гроші організації.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою