Податкова декларація екологічного податку 2025 — бланк | заповнення

UA RU
Стаття-подарунок від журналу «Головбух Бюджет»
Автор
провідний експерт з податкового обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ
У цьому огляді знайдете всю необхідну інформацію про декларацію екологічного податку за 2025 рік: актуальний бланк, зразок заповнення, інструкцію та додатки

Декларація екологічного податку бланк

Бланк декларації з екологічного податку 

СКАЧАТИ

Декларація екологічного податку затверджена наказом Мінфіну від 17.08.2015 № 715. Вона складається з самої декларації та 9 додатків. Із яких бюджетна установа подає:

Додаток 1 ↪️СКАЧАТИ
Додаток 2 ↪️СКАЧАТИ
Додаток 3 ↪️СКАЧАТИ

Спершу розглянемо, коли подавати декларацію, аби не прогавити граничний термін, а далі — як заповнюється податкова декларація екологічного податку з додатками 1, 2 і 3.

🏄🏻‍♀️Відпускні: прочитайте 9 відповідей перед літом

Податкова декларація екологічного податку термін подання

Звітний період для екоподатку — календарний квартал. Тож уперше подайте декларацію за той календарний квартал, у якому здійснили викиди.

Звітуйте за формою декларації (J 0302006). Складайте не наростаючим підсумком, а окремо за кожен звітний квартал. Подайте декларацію протягом 40 календарних днів (к. дн.) після завершення кварталу. Визначене в декларації податкове зобов’язання сплатіть протягом 10 к. дн. після граничного терміну подання декларації.

Податкова декларація екологічного податку: інструкція заповнення

Декларацію з екоподатку складайте з урахуванням приміток до неї. Декларація має шість додатків, у яких обчислюють податкове зобов’язання за відповідним типом об’єкта:

  • додаток 1 «Розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення» (форма J0320106);
  • додаток 2 «Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти» (форма J0320206);
  • додаток 3 «Розрахунок за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах» (форма J0320306);
  • додаток 4 «Розрахунок за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені)» (форма J010320406);
  • додаток 5 «Розрахунок за утворення радіоактивних відходів і сплачується за придбання джерел(а) іонізуючого випромінювання» (форма J010320506);
  • додаток 6 «Розрахунок за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк» (форма J0320606).

Разом із декларацією подавайте лише ті додатки, у яких обчислюєте податкові зобов’язання.

Щоб задекларувати зобов’язання за звітний квартал, подайте декларацію за типом «звітна». Номер декларації зазначайте з початку року арабськими цифрами починаючи з 1. Коли протягом календарного року подаєте до органу контролю кожну наступну декларацію (звітну, звітну нову, уточнюючу), збільшуйте її порядковий номер. Нумерацію додатків до декларації починайте з «1».

Якщо маєте декілька джерел забруднення й перебуваєте на обліку в декількох органах контролю, нумеруйте декларації і додатки до них за кожним органом контролю окремо починаючи з 1.

У полі «Копія» проставте позначку «×», якщо основне місце обліку та місцезнаходження джерела забруднення різні.

У шапці декларації зазначте в рядку:

  • 1.1 — звітний період, за який подаєте декларацію;
  • 2 — інформацію про себе як платника:
  • назву;
  • податковий номер платника податків (код за ЄДРПОУ або реєстраційний (обліковий) номер, що його присвоюють органи контролю, або реєстраційний номер облікової картки платника податків — фізичної особи), або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізосіб, які через релігійні переконання відмовилися від реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це орган контролю і мають позначку в паспорті);
  • код за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці за місцезнаходженням органу контролю, до якого подаєте декларацію;
  • 3 — найменування органу контролю, до якого подаєте декларацію.

Коли подаєте копії декларації за основним місцем обліку, в рядку «код за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці» рядка 2 зазначте код адміністративно-територіальної одиниці, визначений за місцезнаходженням органу контролю, у якому перебуваєте на обліку як за основним місцем обліку. Водночас у рядку 3 декларації інформація не змінюється.

В основній частині декларації у рядках 4.1—4.4 зазначте податкові зобов’язання з екоподатку, що їх обчислили в додатках за кожним видом та об’єктом оподаткування окремо. Вартісні показники декларації і додатків до неї зазначайте у гривні з копійками.

Кількість додатків зазначте в рядку 5 декларації.

У рядку 6 декларації за потреби зазначте відповідну інформацію в довільній формі.

Коли заповнюєте додатки до декларації, простежте, щоб тип додатка, звітний період і податковий номер платника або серія (за наявності) та номер паспорта були ідентичні тим, що зазначили в декларації.

Зважте на особливості заповнення рядка 3 додатків до декларації:

У додатках 1, 2, 3У додатках 4, 5, 6
У рядку 3.1 зазначте код за КАТОТТГ території територіальної громади, на території якої розташоване джерело забруднення.
У рядку 3.2 — код за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці за місцем розташування джерела забруднення
У рядку 3 зазначте код за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці за місцем свого обліку (місцезнаходження органу контролю, до якого подаєте декларацію)

За кожним кодом за КАТОТТГ території територіальної громади, де розташоване джерело забруднення, складайте окремі додатки 1, 2, 3 до декларації.

Податкові зобов’язання з екоподатку обчислюйте в окремих додатках.

За викиди

За скиди

За розміщення

Податкова декларація екологічного податку: зразок заповнення

декларація екологічного податку зразок

СКАЧАТИ



зміст

Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді