Нові шкідливі професії та скорочений робочий тиждень: пропозиції МОЗ
🔓Лікарняні по-новому: 6 прикладів
МОЗ пропонує внести зміни до постанов КМУ:
- «Про затвердження Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці» від 17.11.1997 № 1290; та
- «Про затвердження Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня» від 21.02.2001 № 163.
Зміни пов'язані зі скасуванням медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) і впровадженням нової електронної системи оцінювання повсякденного функціонування особи. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» № 4170-IX від 19.12. 2024, вніс зміни до низки законодавчих актів та ліквідував МСЕК з 31 грудня 2024 року.
З 1 січня 2025 року оцінювання проводять експертні команди з проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, що формуються в кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я. Таке оцінювання проводиться за новою процедурою з використанням електронної системи щодо оцінювання повсякденного функціонування особи.
У зв'язку з ліквідацією медико-соціальних експертних комісій, МОЗ пропонує змінити чинні постанови КМУ, щоб привести їх у відповідність до нової системи оцінювання. Зокрема, МОЗ хоче оновити списки професій та посад із шкідливими умовами праці, що дають право на додаткові відпустки та скорочену тривалість робочого тижня. Для цього Міністерство охорони здоров'я подало до Кабміну відповідні пропозиції, що потребують погодження.
Зміни передбачають виключення всіх професій, що стосуються роботи МСЕК:
- з розділу XVII «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Списку № 1290;
- з пункту 32 «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Переліку № 163.
Джерело: офіційний сайт СПО профспілок