Застрахували працівників та провели тестування на COVID: чи можуть виключити з неприбуткового реєстру

419

Запитання

Чи є підстава, щоб виключити неприбуткову організацію, зокрема медичну установу, з Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі — Реєстр), якщо вона уклала договори добровільного медичного страхування зі страховиками про страхування своїх працівників та провела працівникам тестування, пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби (Covid‑19)?

Відповідь

Відносини у сфері страхування регулюються Законом України «Про страхування» від 07.03.1996 № 85/96-ВР (далі — Закон № 85/96-ВР).

Статтею 7 Закону № 85/96-ВР встановлено різні види обов’язкового страхування, зокрема, <...> страхування медичних та інших працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) та державних наукових установ (крім тих, які працюють в установах і організаціях, що фінансуються з Державного бюджету України) на випадок захворювання на інфекційні хвороби, пов’язаного з виконанням ними професійних обов’язків <...>

Згідно з підпунктом 133.4.1 ПК неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств (далі — податок) є підприємство, установа та організація (далі — неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:

  • утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
  • установчі документи якої <...> містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні ЦК), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування ЄСВ) <...>;
  • внесена контролюючим органом до Реєстру.

ТРИ ЗАПИТАННЯ ДО БУХГАЛТЕРА ❓⏩

Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (абз. 1 пп. 133.4.2 ПК).

Таким чином, у випадку використання доходів (прибутків) неприбуткової організації на цілі, не передбачені підпунктом 133.4.2 ПК <...> у тому числі при здійсненні виплат на користь працівників, що не є оплатою їхньої праці, зокрема щодо добровільного медичного страхування працівників такої організації та проведення медичних тестувань працівників у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) за власні кошти цієї організації, здійснення таких операцій буде порушенням вимог пункту 133.4 ПК.

У разі недотримання неприбутковою організацією вимог, встановлених пунктом 133.4 ПК, така організація підлягає виключенню з Реєстру з визначенням податкового зобов’язання з податку відповідно до підпунктів 133.4.3 та 133.4.4 ПК.

Водночас, якщо статутом неприбуткової організації, що є ЗОЗ, серед напрямів діяльності передбачено медичне страхування своїх працівників у законодавчо встановленому порядку та проведення відповідних медичних тестувань працівників, то сплата такою неприбутковою організацією страхових внесків в якості страхувальника за договорами медичного страхування працівників та оплата медичних тестувань працівників такої організації не призводить до втрати статусу неприбуткової організації.

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини