Рахунок 40 "Зареєстрований (пайовий) капітал"

Рахунок 40 "Зареєстрований (пайовий) капітал" з Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій.

План рахунків бухгалтерського обліку є переліком рахунків і схем реєстрації та групування на них фактів фінансово-господарської діяльності у бухгалтерському обліку.

(назва рахунку 40 у редакції наказу Міністерства
фінансів України від 27.06.2013 р. N 627)

Рахунок 40 "Зареєстрований (пайовий) капітал" призначено для обліку та узагальнення інформації про стан і рух статутного й іншого зареєстрованого капіталу, пайового капіталу підприємства відповідно до законодавства і установчих документів, а також внесків до оголошеного, але ще не зареєстрованого статутного капіталу.

За кредитом рахунку 40 "Зареєстрований (пайовий) капітал" відображається збільшення зареєстрованого і пайового капіталу, а також надходження внесків до оголошеного, але ще не зареєстрованого статутного капіталу, за дебетом - його зменшення (вилучення).

Рахунок 40 "Зареєстрований (пайовий) капітал" має такі субрахунки:

401 "Статутний капітал"

402 "Пайовий капітал"

403 "Інший зареєстрований капітал"

404 "Внески до незареєстрованого статутного капіталу"

На субрахунку 401 "Статутний капітал" відображається статутний капітал господарських товариств, державних і комунальних підприємств. За кредитом субрахунку 401 "Статутний капітал" відображається збільшення статутного капіталу, за дебетом - його зменшення (вилучення). Сальдо на цьому субрахунку повинно відповідати розміру статутного капіталу, який зафіксовано в установчих документах підприємства. Аналітичний облік статутного капіталу ведеться за видами капіталу за кожним засновником, учасником, акціонером тощо.

На субрахунку 402 "Пайовий капітал" відображається і узагальнюється інформація про суми пайових внесків членів споживчого товариства, колективного сільськогосподарського підприємства, житлово-будівельного кооперативу, кредитної спілки та інших підприємств, що передбачені установчими документами. Пайовий капітал - це сукупність коштів фізичних і юридичних осіб, добровільно розміщених у товаристві для провадження його господарсько-фінансової діяльності. Колективні сільськогосподарські підприємства (КСП) на субрахунку 402 "Пайовий капітал" обліковують частину вартості майна, яка була розпайована між його членами, частину вартості майна, яка не була розпайована між його членами, а також зростання (зменшення) вартості майна протягом діяльності підприємства. Аналітичний облік за субрахунком 402 "Пайовий капітал" ведеться за видами капіталу.

На субрахунку 403 "Інший зареєстрований капітал" відображається зареєстрований капітал інших підприємств, зокрема приватних підприємств, формування якого передбачено в установчих документах.

На субрахунку 404 "Внески до незареєстрованого статутного капіталу" відображаються внески, які надходять для формування статутного капіталу, зокрема акціонерного товариства, після його оголошення і до реєстрації відповідних змін до установчих документів. Сальдо субрахунку 404 після реєстрації статутного капіталу в установленому порядку списується у кореспонденції із кредитом субрахунку 401 "Статутний капітал", а у разі якщо підприємству відмовлено у реєстрації статутного капіталу, у кореспонденції з дебетом субрахунку 404 відображаються операції з повернення активів, які надходили як внески.

(текст рахунку 40 у редакції наказу
Міністерства фінансів України від 27.06.2013 р. N 627)

Рахунок 40 "Зареєстрований (пайовий) капітал" кореспондує

за дебетом з кредитом рахунків:

за кредитом з дебетом рахунків:

30

"Готівка"

10

"Основні засоби"

31

"Рахунки в банках"

42

"Додатковий капітал"

11

"Інші необоротні матеріальні активи"

44

"Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)"

12

"Нематеріальні активи"

14

"Довгострокові фінансові інвестиції"

45

"Вилучений капітал"

46

"Неоплачений капітал"

15

"Капітальні інвестиції"

67

"Розрахунки з учасниками"

16

"Довгострокові біологічні активи"

20

"Виробничі запаси"

21

"Поточні біологічні активи"

22

"Малоцінні та швидкозношувані предмети"

28

"Товари"

30

"Готівка"

31

"Рахунки в банках"

35

"Поточні фінансові інвестиції"

41

"Капітал у дооцінках"

42

"Додатковий капітал"

43

"Резервний капітал"

44

"Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)"

46

"Неоплачений капітал"

50

"Довгострокові позики"

60

"Короткострокові позики"

63

"Розрахунки з постачальниками та підрядниками"

66

"Розрахунки за виплатами працівникам"

67

"Розрахунки з учасниками"

68

"Розрахунки за іншими операціями"

(рахунок 40 із змінами, внесеними згідно з наказом
Міністерства фінансів України від 14.10.2008 р. N 1238,
у редакції наказу Міністерства
фінансів України від 27.06.2013 р. N 627,
із змінами, внесеними згідно з наказом
Міністерства фінансів України від 08.02.2014 р. N 48)

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді