Аспірант має право на кілька академічних стипендій: чи можна виплатити

719

Запитання

Чи можна виплатити кілька академічних стипендій, якщо стипендіат має право на їх призначення?

Відповідь

Із 2016 року діяльність у галузі підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів регламентує Закон України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII та Порядок підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у закладах вищої освіти (наукових установах), затверджений постановою КМУ від 23.03.2016 № 261.

Уряд, аби створити сприятливі умови для здобуття вищої освіти та стимулювати найбільш обдарованих студентів та аспірантів, заснував:

  • академічну стипендію Президента України студентам вишів/аспірантам та збільшив розмір стипендії — ставка викладача-стажиста, — на 25% (постанова КМУ «Про затвердження Положення про порядок призначення академічних стипендій Президента України студентам вищих навчальних закладів та аспірантам» від 28.10.1994 № 744);
  • стипендію КМУ студентам вишів/аспірантам та збільшив розмір стипендії — ставка викладача-стажиста, — на 15% (постанова КМУ «Про заснування академічної стипендії Кабінету Міністрів України студентам вищих навчальних закладів та аспірантам» від 09.08.2001 № 980);
  • академічну стипендію імені М. С. Грушевського для студентів/аспірантів закладів вищої освіти та збільшив розмір стипендії — ставка викладача-стажиста, — на 15% (постанова КМУ «Про академічну стипендію імені М. С. Грушевського для студентів та аспірантів вищих навчальних закладів» від 22.02.2006 № 209).

Виплату таких стипендій виші проводять в межах свого стипендіального фонду.

Однак якщо стипендіат має право на призначення кількох академічних стипендій, йому виплачують лише одну стипендію найбільшого розміру, якщо інше не передбачає законодавство (пп. 5 п. 12 Порядку призначення і виплати стипендій, затвердженого Постановою КМУ «Питання стипендіального забезпечення» від 12.07.2004 № 882).

Джерело: лист МОН «Щодо порядку застосування положень чинного законодавства України в частині нарахування стипендії аспірантам» від 23.05.2019 № 1/13-314

Аспірант має право на кілька академічних стипендій: чи можна виплатити
Алла Воловенкоексперт Експертус Головбух
Уряд відновив право аспірантів на академічну стипендію. Пояснимо, як правильно нарахувати стипендію, зокрема за періоди заборгованості, а ще — утримати податки і відобразити у формі № 1ДФ.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація стипендії 2021: величина приросту ІСЦ та приклади від експерта

Індексація стипендії проводиться щомісяця. Як визначити величину приросту ІСЦ та в якому розмірі нарахувати індексацію на академічні і соціальні стипендії у січні 2021 року? Подробиці — у публікації на прикладах різних робочих ситуацій.
4300

КЕКВ 2700 "Соціальне забезпечення"

Усі видатки, які проводять бюджетні установи, розмежовані за економічною суттю платежу. Для цього використовують коди економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ). Установа може використовувати кошти лише на ті цілі, на які планувала, за напрямами, визначеними в Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету.
12986