Пільги працівників, які працюють та навчаються

396

Запитання

Які пільги мають працівники, які одночасно працюють та навчаються?

Відповідь

Працівникам, які одночасно працюють і навчаються, законодавство гарантує пільги, зокрема, у часі відпочинку, робочого часу, оплати праці (гл. 14 КЗпП).

Працівникам, яких допустили до вступних іспитів у вищі заклади освіти (далі — Заклади), надавайте відпустку без збереження заробітної плати тривалістю 15 к. дн. Не зараховуйте до цих к. дн. час, який необхідний працівнику, аби доїхати до Закладу та назад.

Надавайте у період навчального року працівникам, які навчаються без відриву від виробництва на підготовчих відділеннях при Закладах, за їх бажанням один вільний від роботи день на тиждень, за який заробітну плату не зберігайте.

Щорічно працівниками на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів надавайте додаткові оплачувані відпустки, тривалість яких встановлюють стаття 216 КзПП та стаття 15 Закону України «Про відпустки» 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

На період підготовки та захисту дипломного проекту/роботи надавайте додаткову оплачувану відпустку працівникам, які навчаються без відриву від виробництва у Закладах з вечірньою та заочною формами навчання:

  • першого та другого рівнів акредитації — два місяці;
  • третього та четвертого рівнів акредитації — чотири місяці.

Такі відпустки надавайте саме в той час, який визначив Заклад (ст.202 КЗпП).

Якщо, працівник без відриву від виробництва навчається у Закладі, де навчальний процес має свої особливості, надавайте йому відпустку іншої тривалості (ч. 2 ст. 216 КЗпП). Тож окрім додаткових оплачуваних відпусток, які встановлює стаття 216 КЗпП і стаття 15 Закону про відпустки, щорічно надавайте відпустки:

  • 10 к. дн. зі збереженням зарплати і 10 к. дн. без збереження зарплати працівникам, які успішно навчаються у Закладах всіх рівнів акредитації з вечірньою та заочною формами навчання за спеціальністю «культура — народна художня творчість», «музичне мистецтво — фортепіано, орган, оркестрові струнні інструменти, оркестрові духові та ударні інструменти, спів, диригування, композиція, музичне мистецтво естради, звукорежисура, музичне виховання»;
  • 20 к. дн. із збереженням зарплати та 10 к. дн. без збереження зарплати працівникам, які успішно навчаються у Закладах всіх рівнів акредитації з вечірньою та заочною формами навчання за спеціальностями «театральне мистецтво —акторське мистецтво, режисура, хореографія, сценографія», «кіномистецтво — кінорежисура, телережисура, кіно, телеоператорство»;
  • 10 к. дн. без збереження зарплати працівникам, які успішно навчаються у Закладах всіх рівнів акредитації з вечірньою та заочною формами навчання за спеціальністю «філологія — мова та література» (Порядок, тривалість та умови надання щорічних відпусток працівникам, які навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, де навчальний процес має свої особливості, затверджений постановою КМУ від 28.06.1997 № 634).

Працівникам, що навчаються, за їхнім бажанням приєднуйте щорічну відпустку до часу, у який вони слухають настановчі зайняття, виконують лабораторні роботи, складають заліки, іспити та виконують інші роботи, які передбачає навчальна програма (ст. 212 КЗпП).

У перший рік роботи працівникам, які ще не відпрацювали 6 місяців, однак успішно навчаються у Закладах та бажають приєднати відпустку до часу, зокрема, проведення настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів, надавайте щорічні відпустки повної тривалості.

На час додаткових відпусток у зв’язку з навчанням за працівниками за основним місцем роботи зберігайте середній заробіток (ст. 217 КЗпП).

За інформацією Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Пільги працівників, які працюють та навчаються
Алла Воловенкоексперт Експертус Головбух
Пора відпусток триває. Попереду ще спека, а далі — оксамитовий та гірськолижний сезони. Але не вибирайте дати відпустки навмання. Врахуйте обсяг відпускних та визначте, коли втрати у зарплаті будуть найменші, а відпускні — найбільші.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86354

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9691