Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
Переговорна процедура закупівлі 2020 та її алгоритм простіший, аніж конкурентних процедур. Попри це в ньому чимало місць, де замовник може помилитися — обґрунтування, документи від учасника, кваліфікація, відсутність підстав для відхилення за статтею 17, забезпечення. Усі застереження та поради — у цій статті.
Уповноважена особа з питань закупівель звільняється і не може завершити закупівлю, яку розпочала. Як бути?
Замовникам складно самотужки розібратися з тим, як працює ринок електроенергії в Україні 2020. Звідси й проблеми в закупівлях. Тож перш ніж закуповувати електроенергію, варто опанувати правила роботи ринку та розрахунку ціни
Закон про публічні закупівлі обмежує діяльність тендерного комітету як інституту закупівельної сфери з 1 січня 2022 року. Потім повноваження організовувати та проводити процедури закупівлі та спрощеної закупівлі переймає винятково уповноважена особа.
Чи мають право аудитори вимагати, щоб замовник розірвав договір про закупівлю? Що робити в такій ситуації — покажемо на прикладах із судової практики.
Іноді сторонам договору важко точно визначити кількість чи об›єм поставленого товару. У такій ситуації постачальник просить застосувати в договорі про закупівлю толеранс. Чи не буде це порушенням Закону про закупівлю?
Якщо на оголошення про спрощену закупівлю надійде лише одна пропозиція, закупівля триватиме. Коли не надійде жодної — система автоматично відмінить закупівлю. А як замовнику вирішити ситуацію, коли відбувається дві відміни поспіль?
З додатковою закупівлею зіштовхується не один замовник. Наприклад, коли виникає додаткова потреба або обставини, які не можна передбачити наперед.