Толеранс в договорах про закупівлю
Щоб визначити кількість/об’єм товару, щодо якого можливі відхилення, постачальник просить використати поняття «толеранс» в договорах про закупівлю. Як вчиняти замовнику? Адже обсяги закупленого можна зменшувати лише у випадках, визначених частиною 5 статті 41 Закону № 922.
Прощавай, Господарський кодексе! Як зміняться правила гри?
За загальним правилом сторони договору вільно укладають договір про закупівлю товарів, вибирають контрагента та визначають умови договору з огляду на акти цивільного законодавства, звичаї ділового обороту, вимоги розумності та справедливості.
Ця свобода договору про закупівлю товарів іноді породжує труднощі для закупівельників. Наприклад, коли учасник або переможець процедури закупівлі вимагає внести до тексту договору спеціальні умови та терміни, а вони неврегульовані вітчизняним законодавством.
За допомогою статті без труднощів обчислите середній заробіток для лікарняних. Помилково вважати, що він залежить лише від доходу працівника. Важливі й інші факти: як довго працює, чи підвищували його зарплату, коли хворів і відпочивав.
Такою є умова договору про толеранс обсягу (кількості) закупівлі. Для того щоб зрозуміти, як у цій ситуації бути замовнику, розгляньмо детальніше і саме поняття, і те, коли умову про нього можна використовувати та як прописати толеранс в договорі.