Мінекономіки роз’яснило (лист від 21.06.2023 № 33-11/282) особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану.
Чи мають право аудитори вимагати, щоб замовник розірвав договір про закупівлю? Що робити в такій ситуації — покажемо на прикладах із судової практики.
Моніторинг закупівлі може початися внаслідок спрацювання ризик-індикаторів, які визначаються системою в автоматичному режимі на основі закладених алгоритмів. Індикатори ризиків допомагають Держаудитслужбі відібрати ті процедури закупівлі, у яких замовники припустилися порушення або ж потенційно можуть це зробити. Далі — такі процедури досліджують аудитори під час моніторингу закупівель та приймають остаточне рішення.
До вашої уваги приклади висновків аудиторів, коли тендерна документація не відповідає вимогам Закону; супровідні документи містять помилки; процедура закупівлі вибрана неправомірно. Аналізуйте і не повторюйте порушень
Який орган здійснює перевірки закупівель та як державні аудитори їх проводять - про це детальніше.
Моніторинг публічних закупівель було впроваджено ще у 2018 році. Аудитори на Прозоро можуть стежити за закупівлями замовників. Як це відбувається у 2020-му та як можна себе захистити — зараз проконсультуємо.
Аудитори постійно контролюють закупівлі. Що саме вони перевіряють — цікаво знати кожному замовнику. Ми проаналізували судові справи і про це розповіли. А ще пояснили, як діяти, якщо аудитори визнали склад адмінправопорушення у ваших діях.
Держаудитслужба зробила черговий крок до впровадження моніторингу закупівель. Затверджена форма висновку про результати моніторингу закупівлі.