В Держпраці роз’яснили, чи можливе переведення працівника на іншу посаду, за його бажанням (заявою), під час перебування працівника у щорічній оплачуваній відпустці.
Фахівці Держпраці роз’яснили в чому відмінності між переміщенням і переведенням та які правові наслідки при цьому виникають.
НАДС роз’яснило як визначати рівнозначність посад державної служби та чи є різниця між рівнем і типом держоргану.
У період дії воєнного стану переведення або просування по службі посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється за різними механізмами правового регулювання.
Законодавство не визначає переліку робіт, які можна виконувати дистанційно.
Працівники мають право на відшкодування витрат та інші види компенсацій у зв’язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість (ч. 1 ст. 120 Кодексу законів про працю України).
Нові правила організації трудових відносин в умовах воєнного стану всіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами визначили в Законі України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136).
Відповідно до статті 33 КЗпП України тимчасове переведення працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, допускається лише за його згодою.