Допорогова закупівля в Прозорро: звіт про укладені договори чи аукціон

1867

Запитання

Голова обладміністрації видає розпорядження з текстом рекомендувати проведення закупівель від 50 тис. грн із застосування системи Прозоро. Висвітлення на Прозоро звітів про укладені договори понад 50 тис. грн. — це є використання системи чи ні?

Відповідь

Щоб знайти відповідь на Ваше запитання, проаналізуймо статтю 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-III (далі — Закон).

Стаття 2 Закону передбачає, що замовники під час закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) на суму від 200 тис. грн, а робіт — 1,5 млн грн:

  • повинні дотримувати принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом;
  • можуть використовувати електронну систему закупівель.

Оскільки розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня у своїй діяльності підпорядковані відповідному головному розпоряднику, вони мають дотримувати його розпоряджень. У т. ч. й розпорядження щодо використання електронної системи для проведення закупівель вартістю від 50 тис. грн.

Для організації таких закупівель через систему Прозорро замовники затверджують власний Порядок проведення допорогових закупівель, а за основу вони беруть Порядок здійснення допорогових закупівель, затверджений наказом ДП «Зовнішторгвидав» від 13.04.2016 № 35 (далі — Порядок № 35).

Попри те що це незаюстований документ, він враховує всі технічні особливості проведення закупівель в електронній системі. Та й суди посилаються на нього, як на документ, який слід враховувати замовникам під час організації допорогових закупівель.

Порядок № 35 застосовується у разі проведення замовником відбору постачальника товарів, надавача послуг та виконавця робіт із використанням електронної системи закупівель під час здійснення допорогових закупівель товарів, робіт і послуг (п. 1.1 Порядку № 35). Допорогова закупівля в системі передбачає такі етапи: оголошення закупівлі, період уточнень, подання пропозицій, аукціон, кваліфікація, визначення переможця та завершення закупівлі (п. 5.1 Порядку № 35). Як бачимо, використання електронної системи закупівель, передбачене Законом, означає проведення аукціону в Прозорро.

А про обов’язок замовників оприлюднити про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 Закону говорить абз. 5 ч. 1 статті 2 Закону. Проте ця норма стосується замовників, які проводять допорогові закупівлі товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
6724

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
30950

Допорогові закупівлі: проведення аукціону в електронній формі

Проведення закупівель в електронному форматі набирає обертів. Для того щоб зрозуміти, як працює електронна система закупівель, окремі замовники почали проводити в ній і допорогові закупівлі. Одним із найважливіших етапів допорогової закупівлі є проведення аукціону в електронній формі. Про основні його правила й поговоримо.
824