Додаткова відпустка учасникам бойових дій: порядок надання

683

Запитання

Як надавати додаткову відпустку учасникам бойових дій?

Відповідь

Учасники бойових дій, інваліди війни, статус яких визначений Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII, мають право на додаткову відпустку із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік (ст. 162 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, далі — Закон №504).

Додаткова відпустка окремим категоріям ветеранів війни, визначена ст. 162 Закону № 504, не належить до щорічних відпусток, а є пільгою, гарантованою державою.

Відтак на додаткову відпустку не поширюються норми Закону № 504, передбачені для щорічних відпусток (поділ на частини, подовження, перенесення на інший період, виплата грошової компенсації під час звільнення).

Скачати зразок заяви на неоплачувану відпустку

Додаткову відпустку роботодавець надає працівнику — учаснику бойових дій або інваліду війни незалежно від відпрацьованого в році часу, один раз упродовж календарного року. Підстава такої відпустки — заява працівника та посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни.

За інформацією ГУ Держпраці у Полтавській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3093

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86595

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10105