Невчасно розрахувалися зі звільненим працівником: чим загрожує

772

Запитання

Що загрожує установі, яка невчасно провела остаточні виплати звільненому працівникові?

Відповідь

Якщо установа з вини власника або уповноваженого ним органу не виплатила вчасно належні звiльненому працiвниковi суми у встановлені строки, то вона має виплатити працівнику компенсацію. Розмір компенсації залежить від того, чи є зі сторони працівника спір про розмір компенсації:

  • за вiдсутностi спору — середнiй заробiток працівника за весь час затримки по день фактичного розрахунку;
  • за наявностi спору — в розмірі спору, якщо спiр вирiшили на користь працiвника. Якщо спiр вирiшили на користь працiвника частково, то розмiр вiдшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рiшення щодо спору.

Якщо звiльнений працiвник до одержання остаточного розрахунку влаштується на iншу роботу, розмiр компенсацiї зменшується на суму заробiтної плати, одержаної на новому мiсці роботи.

За інформацією ГУ Держпраці у Хмельницькій області

Скачати зразок нової довідки про страховий стаж

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати педпрацівникам у 2024 році

Які доплати встановлені педагогам в 2024 році – з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти – у матеріалі.
31985

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
28768

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
22417