Як оплатити лікарняний лист без діагнозу та шифру

600

Запитання

Чи правомірно призначати матеріальне забезпечення за листком непрацездатності без діагнозу чи шифру?

Відповідь

Підставою для нарахування лікарняних є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (далі — ЛН) (ч. 1 ст. 31 України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV; далі — Закон № 1105). Порядок його видачі та заповнення регламентує:

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

Підставами для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності є:

  • одержання застрахованою особою травм або її захворювання при вчиненні нею злочину;
  • навмисне заподіяння шкоди своєму здоров’ю, аби ухилитися від роботи чи інших обов’язків, або симуляція хвороби;
  • захворювання за час перебування під арештом і за час проведення судово-медичної експертизи;
  • захворювання за час примусового лікування, призначеного за постановою суду;
  • тимчасова непрацездатність у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з таким сп’янінням;
  • тимчасова непрацездатність за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження зарплати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням (ст. 23 Закону № 1105).

У разі тимчасової непрацездатності, зумовленої захворюванням або травмою внаслідок алкогольного, токсичного сп’яніння чи дії наркотиків, лікар видає листок непрацездатності з обов’язковою позначкою про це у правому нижньому полі у графі «Примітка» та в медичній карті хворого (п. 2.10. Інструкції № 455 та п. 4.2. Інструкції № 532).

У графі «Діагноз первинний» лікар указує первинний діагноз у перший день видачі ЛН. У графі «Діагноз заключний» лікар указує остаточний діагноз, а в графі «шифр МКХ-10» — шифр діагнозу за Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я десятого перегляду, прийнятої 43 Всесвітньою асамблеєю охорони здоров’я 01.01.1993 (далі МКХ-10).

Первинний, заключний діагноз та шифр МКХ-10 лікар зазначає за письмовою згодою хворого. В іншому випадку лікар їх не вказуює (п. 3.2 Інструкції № 532).

Відтак, якщо у ЛН відсутній діагноз чи шифр, Комісія має право призначити допомогу на загальних підставах, за відсутності підстав для відмови в наданні допомоги.

За інформацією ГУ Держпраці у Полтавській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71401

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131766

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13886

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347644