Новорічні подарунки: ПДФО та військовий збір

1005

Запитання

Чи мають установи оподатковувати ПДФО та військовим збором вартість новорічних подарунків, безоплатно вручених своїм працівникам?

Відповідь

До загального місячного (річного) оподатковуваного ПДФО доходу працівника не включають, зокрема, вартість дарунків, якщо вона не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (пп. 165.1.39 ПК).

Позаяк мінімальна заробітна плата на 01.01.2018 встановлена на рівні 3723,00 грн, то вартість дарунків, що установа-роботодавець не включає до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника у 2018 році, становить 930,75 грн (3723,00 × 25%).

Водночас до загального місячного (річного) оподатковуваного ПДФО доходу працівника включають, зокрема:

  • вартість отриманого у дарунок майна у межах, що підлягає оподаткуванню за розділом IV ПК;
  • додаткове благо, зокрема, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначену за правилами звичайної ціни.
Таким чином, якщо вартість подарунків перевищує 930,75 грн, то вона оподатковується ПДФО на загальних підставах.
Скачати зразок нової довідки про страховий стаж

Якщо додаткове благо роботодавець надає у негрошовій формі, він обчислює суму об’єкта оподаткування з урахуванням коефіцієнта (п. 164.5 ПК).

Військовий збір в Україні не утримується з доходів, які за розділом IV ПК не підлягають оподаткуванню ПДФО або оподатковуються за нульовою ставкою (пп. 1.7 п. 16_1 підр. 10 розд. XX Перехідних положень ПК).

Відтак, вартість новорічних подарунків у розмірі 930,75 грн не підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором.

Не є також базою нарахування ЄСВ вартість новорічних подарунків, які установа придбала за власні кошти для дітей працівників (за Переліком видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим Постановою КМУ від 22.12.2010 № 1170).

За інформацією Офісу великих платників податків ДФС України

ПДФО для бюджетників: перерахувати і не помилитися

Новорічні подарунки: ПДФО та військовий збір
Олеся СКРИМОВСЬКА головний редактор тижневика "Головбух: Бюджет", у минулому головний бухгалтер
Установи мають право перераховувати ПДФО за будь-який період і в будь-яких випадках. Зазвичай це роблять для самоперевірки. Проте є й обов’язковий перерахунок — річний. Його проводять, коли нараховують зарплату за останній місяць звітного року, тобто в грудні. То як провести перерахунок ПДФО у грудні? Хто і яку податкову соціальну пільгу мав отримувати у 2018 році? Яка відповідальність за порушення законодавства? Будьте в курсі!

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
239235

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
234573

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26685

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
322465

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
207326