Новорічні подарунки: ПДФО та військовий збір
Запитання
Чи мають установи оподатковувати ПДФО та військовим збором вартість новорічних подарунків, безоплатно вручених своїм працівникам?
Відповідь
До загального місячного (річного) оподатковуваного ПДФО доходу працівника не включають, зокрема, вартість дарунків, якщо вона не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (пп. 165.1.39 ПК).
Позаяк мінімальна заробітна плата на 01.01.2018 встановлена на рівні 3723,00 грн, то вартість дарунків, що установа-роботодавець не включає до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника у 2018 році, становить 930,75 грн (3723,00 × 25%).
Водночас до загального місячного (річного) оподатковуваного ПДФО доходу працівника включають, зокрема:
- вартість отриманого у дарунок майна у межах, що підлягає оподаткуванню за розділом IV ПК;
- додаткове благо, зокрема, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначену за правилами звичайної ціни.
Якщо додаткове благо роботодавець надає у негрошовій формі, він обчислює суму об’єкта оподаткування з урахуванням коефіцієнта (п. 164.5 ПК).
Військовий збір в Україні не утримується з доходів, які за розділом IV ПК не підлягають оподаткуванню ПДФО або оподатковуються за нульовою ставкою (пп. 1.7 п. 16_1 підр. 10 розд. XX Перехідних положень ПК).
Відтак, вартість новорічних подарунків у розмірі 930,75 грн не підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором.
Не є також базою нарахування ЄСВ вартість новорічних подарунків, які установа придбала за власні кошти для дітей працівників (за Переліком видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим Постановою КМУ від 22.12.2010 № 1170).
За інформацією Офісу великих платників податків ДФС України