Як оскаржити рішення податківців в адміністративному або судовому порядку?

325

Запитання

Як платникові податку оскаржити податкові зобов’язання, які донарахували податківці, або інші їх рішення, якщо він із ними не згоден?

Відповідь

Адміністративному або судовому оскарженню підлягають податкові повідомлення-рішення (а не акти перевірки).

Платник податку має подати скаргу до ДФС у письмовій формі протягом 10 к. дн., що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення або іншого рішення податківців, яке він оскаржує. До скарги він має додати засвідчені копії документів, розрахунків та доказів (з урахуванням вимог п. 44.6 ПК).

Контролюючий орган, який розглядає скаргу платника податків, зобов’язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 к. дн., наступних за днем отримання скарги, платникові податків поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку.

Керівник (або його заступник) контролюючого органу може продовжити строк розгляду скарги платника податків. Він має письмово повідомити про це платника податків до закінчення строку, визначеного у пункті 56.8 ПК.

Рішення ДФС, прийняте за розглядом скарги платника податків, є остаточним і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.

Під час судового оскарження особливу увагу необхідно звертати на процесуальні строки, адже позов можна подати в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого КАС або іншими законами (ч. 1 ст. 122 КАС)

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів КАС встановлює шестимісячний строк. Його позивач обчислює з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч. 2 ст. 122 КАС).

Якщо закон передбачає можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цією можливістю, або закон визначає обов’язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду КАС у позивача є три місяці. Цей строк позивач обчислює з дня вручення рішення за результатами розгляду його скарги на суб’єкта владних повноважень ( ч. 4 ст.122 КАС)

Рішення контролюючого органу, яке платник податку оскаржив через суд, не можна оскаржити в адміністративному порядку.

За інформацією ГУ ДФС у Чернігівській області

Податкова накладна за новою формою

Як оскаржити рішення податківців в адміністративному або судовому порядку?
Іван ЛЕВАДСЬКИЙексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
З 1 грудня 2018 року установи подаватимуть податкову накладну за новою формою. Мінфін виклав її у новій редакції наказом від 17.09.2018 № 763. Підкажемо, як заповнити податкову накладну за новим порядком.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
32366

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
159059

Довідка про зміни до кошторису

Як внести зміни до кошторису бюджетної установи: ➤ у яких ситуаціях вносити ➤ як змінювати кошторис ➤ у які строки ➤ довідка про зміни до кошторису - бланк ➤ зразок заповнення довідки про зміни до кошторису
69204

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
14358

Касова книга – бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом.
35013