Як оскаржити рішення податківців в адміністративному або судовому порядку?

285

Запитання

Як платникові податку оскаржити податкові зобов’язання, які донарахували податківці, або інші їх рішення, якщо він із ними не згоден?

Відповідь

Адміністративному або судовому оскарженню підлягають податкові повідомлення-рішення (а не акти перевірки).

Платник податку має подати скаргу до ДФС у письмовій формі протягом 10 к. дн., що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення або іншого рішення податківців, яке він оскаржує. До скарги він має додати засвідчені копії документів, розрахунків та доказів (з урахуванням вимог п. 44.6 ПК).

Контролюючий орган, який розглядає скаргу платника податків, зобов’язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 к. дн., наступних за днем отримання скарги, платникові податків поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку.

Керівник (або його заступник) контролюючого органу може продовжити строк розгляду скарги платника податків. Він має письмово повідомити про це платника податків до закінчення строку, визначеного у пункті 56.8 ПК.

Рішення ДФС, прийняте за розглядом скарги платника податків, є остаточним і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.

Під час судового оскарження особливу увагу необхідно звертати на процесуальні строки, адже позов можна подати в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого КАС або іншими законами (ч. 1 ст. 122 КАС)

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів КАС встановлює шестимісячний строк. Його позивач обчислює з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч. 2 ст. 122 КАС).

Якщо закон передбачає можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цією можливістю, або закон визначає обов’язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду КАС у позивача є три місяці. Цей строк позивач обчислює з дня вручення рішення за результатами розгляду його скарги на суб’єкта владних повноважень ( ч. 4 ст.122 КАС)

Рішення контролюючого органу, яке платник податку оскаржив через суд, не можна оскаржити в адміністративному порядку.

За інформацією ГУ ДФС у Чернігівській області

Податкова накладна за новою формою

Як оскаржити рішення податківців в адміністративному або судовому порядку?
Іван ЛЕВАДСЬКИЙексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
З 1 грудня 2018 року установи подаватимуть податкову накладну за новою формою. Мінфін виклав її у новій редакції наказом від 17.09.2018 № 763. Підкажемо, як заповнити податкову накладну за новим порядком.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бюджетні кошти на Є-дата

Дізнайтеся нюанси та строки оприлюднення інформації про використання бюджетних коштів на веб-порталі Є-data, аби уникнути штрафів і відповідальності за Є-data 2024 року.
100250

Коди бюджетної класифікації доходів

Коди бюджетної класифікації доходів (КБД) важливо знати всім суб’єктам господарювання, включаючи й бюджетні установи, адже всі сплачують податки, збори, інші обов’язкові платежі до державного чи місцевого бюджетів.
40763

Реєстраційна картка для отримання КЕП – бланк та зразок

Реєстраційна картка для юридичної особи для отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) змінювалися неодноразово. У публікації – актуальна реєстраційна картка для електронних ключів - бланк і зразок її заповнення.
68107

Витрати на освітню субвенцію у 2024 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
3776