Відповідь
ІПК — роз’яснення контролюючого органу платнику податків з практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладений на контролюючий орган, та зареєстроване в єдиному реєстрі ІПК.
За вибором платника податків контролюючий орган надає ІПК усно або письмово.
Контролюючі органи надають ІПК безоплатно за зверненням платників податків протягом 25 к. дн., що настають за днем отримання такого звернення.
Керівник ДФС може прийняти рішення про продовження строку розгляду звернення на отримання ІПК понад 25-денний строк, але не більше ніж на 10 к. дн. Про це контролюючий орган має письмово повідомити платника податків до закінчення строку розгляду.
Скачати зразок нової довідки про страховий стаж
Звернення платників податків на отримання ІПК в письмовій формі повинно містити:
- найменування юридичної особи, її податкову адресу, номер засобу зв’язку та адресу електронної пошти, якщо такі є;
- код за ЄДРПОУ;
- опис, у чому полягає практична необхідність отримання ІПК;
- підпис платника податків;
- дату підписання звернення.
Якщо звернення платника податків не відповідає вказаним вимогам, податківці не надають ІПК, а надсилають відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР.
За інформацією ГУ ДФС у Одеській області
Олеся СКРИМОВСЬКА головний редактор тижневика "Головбух: Бюджет", у минулому головний бухгалтер Установи мають право перераховувати ПДФО за будь-який період і в будь-яких випадках. Зазвичай це роблять для самоперевірки. Проте є й обов’язковий перерахунок — річний. Його проводять, коли нараховують зарплату за останній місяць звітного року, тобто в грудні. То як провести перерахунок ПДФО у грудні? Хто і яку податкову соціальну пільгу мав отримувати у 2018 році? Яка відповідальність за порушення законодавства? Будьте в курсі!
Місцеві бюджети — це основа фінансової автономії громад. У 2025 році принципи формування доходів і видатків залишаються стратегічно важливими. У статті пояснюємо, з чого складаються доходи місцевих бюджетів, як відбувається розподіл коштів та на що саме спрямовують видатки
Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.