Надміру або помилково сплачені кошти ЄСВ: як повернути

761

Запитання

Як установі повернути надміру або помилково сплачені кошти ЄСВ?

Відповідь

Установи можуть повернути суми ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій, якщо вони надміру та/або помилково сплачені:

  • на невідповідний рахунок 3719;
  • на відповідний небюджетний рахунок за балансовим рахунком 3719 «Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування»;
  • на рахунок з обліку доходів бюджету.

Також установи можуть повернути суми помилково сплачених на рахунок 3719 податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених ПК (п. 5 Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів ЄСВ або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Мінфіну від 16.01.2016 № 6, далі — Порядок).

Підстава для повернення сум ЄСВ — заява установи-платника, яку вона має подати до фіскального органу:

  • на рахунок якого сплатила суми ЄСВ (у випадках, передбачених п.п. 1, 2 та 4 п. 5 Порядку), за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку (абз. 2 п. 6 Порядку). Якщо заява не відповідає цій формі, фіскали її не задовільнять (абз. 3 п. 7 Порядку);
  • за місцем обліку помилково сплачених сум ЄСВ (у випадках, передбачених п.п. 3 п. 5 Порядку) у довільній формі із зазначенням суми та напряму повернення (абз. 3 п. 6 Порядку).

Заяву установа-платник подає за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених сум ЄСВ в один із способів:

  • особисто платником ЄСВ чи уповноваженою на це особою;
  • надсилає поштою;
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі.

Надіслати заяву в електронній формі можна через приватну частину Електронного кабінету, яка розміщена на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням https://cabinet.sfs.gov.ua/login.

Протягом одного робочого дня після надсилання електронної Заяви контролюючий орган повідомить установу-платника про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації Заяви в контролюючому органі. Інформацію про отримання та реєстрацію Заяви установа-платник може переглянути у вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» Електронного кабінету.

За інформацією ГУ ДФС у Київській області

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
2061

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
48347

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
11990

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
75128

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56774