Надміру або помилково сплачені кошти ЄСВ: як повернути

960

Запитання

Як установі повернути надміру або помилково сплачені кошти ЄСВ?

Відповідь

Установи можуть повернути суми ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій, якщо вони надміру та/або помилково сплачені:

  • на невідповідний рахунок 3719;
  • на відповідний небюджетний рахунок за балансовим рахунком 3719 «Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування»;
  • на рахунок з обліку доходів бюджету.

Також установи можуть повернути суми помилково сплачених на рахунок 3719 податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених ПК (п. 5 Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів ЄСВ або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Мінфіну від 16.01.2016 № 6, далі — Порядок).

Підстава для повернення сум ЄСВ — заява установи-платника, яку вона має подати до фіскального органу:

  • на рахунок якого сплатила суми ЄСВ (у випадках, передбачених п.п. 1, 2 та 4 п. 5 Порядку), за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку (абз. 2 п. 6 Порядку). Якщо заява не відповідає цій формі, фіскали її не задовільнять (абз. 3 п. 7 Порядку);
  • за місцем обліку помилково сплачених сум ЄСВ (у випадках, передбачених п.п. 3 п. 5 Порядку) у довільній формі із зазначенням суми та напряму повернення (абз. 3 п. 6 Порядку).

Заяву установа-платник подає за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених сум ЄСВ в один із способів:

  • особисто платником ЄСВ чи уповноваженою на це особою;
  • надсилає поштою;
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі.

Надіслати заяву в електронній формі можна через приватну частину Електронного кабінету, яка розміщена на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням https://cabinet.sfs.gov.ua/login.

Протягом одного робочого дня після надсилання електронної Заяви контролюючий орган повідомить установу-платника про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації Заяви в контролюючому органі. Інформацію про отримання та реєстрацію Заяви установа-платник може переглянути у вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» Електронного кабінету.

За інформацією ГУ ДФС у Київській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34259

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
12921

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6684

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
111320

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22374