Надміру або помилково сплачені кошти ЄСВ: як повернути

681

Запитання

Як установі повернути надміру або помилково сплачені кошти ЄСВ?

Відповідь

Установи можуть повернути суми ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій, якщо вони надміру та/або помилково сплачені:

  • на невідповідний рахунок 3719;
  • на відповідний небюджетний рахунок за балансовим рахунком 3719 «Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування»;
  • на рахунок з обліку доходів бюджету.

Також установи можуть повернути суми помилково сплачених на рахунок 3719 податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених ПК (п. 5 Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів ЄСВ або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Мінфіну від 16.01.2016 № 6, далі — Порядок).

Підстава для повернення сум ЄСВ — заява установи-платника, яку вона має подати до фіскального органу:

  • на рахунок якого сплатила суми ЄСВ (у випадках, передбачених п.п. 1, 2 та 4 п. 5 Порядку), за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку (абз. 2 п. 6 Порядку). Якщо заява не відповідає цій формі, фіскали її не задовільнять (абз. 3 п. 7 Порядку);
  • за місцем обліку помилково сплачених сум ЄСВ (у випадках, передбачених п.п. 3 п. 5 Порядку) у довільній формі із зазначенням суми та напряму повернення (абз. 3 п. 6 Порядку).

Заяву установа-платник подає за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених сум ЄСВ в один із способів:

  • особисто платником ЄСВ чи уповноваженою на це особою;
  • надсилає поштою;
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі.

Надіслати заяву в електронній формі можна через приватну частину Електронного кабінету, яка розміщена на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням https://cabinet.sfs.gov.ua/login.

Протягом одного робочого дня після надсилання електронної Заяви контролюючий орган повідомить установу-платника про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації Заяви в контролюючому органі. Інформацію про отримання та реєстрацію Заяви установа-платник може переглянути у вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» Електронного кабінету.

За інформацією ГУ ДФС у Київській області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24502

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
43658

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Мінекономіки опублікувало Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2024 році. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
12447

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
509