Чи можна зареєструвати податкову накладну у вихідний або святковий граничний день

615

Запитання

Чи може платник ПДВ зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування до податкової накладної (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) у святковий чи вихідний день, якщо такий день є граничним днем реєстрації ПН/РК?

Відповідь

Якщо граничний день реєстрації ПН/РК припадає на вихідний, святковий або неробочий день, його вважають операційним днем.

Операційний день триває в робочі дні з 8:00 до 20:00 год. Протягом операційного дня технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки ЄРПН, технічні служби ДФС не проводять, крім аварійних випадків (п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246).

Скачати податкову накладну за новою формою

Платник податку на дату виникнення податкових зобов’язань складає ПН в електронній формі та реєструє її в ЄРПН у такі граничні строки:

  • для ПН/РК, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, — до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
  • для ПН/РК, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, — до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
  • для РК, які передбачають зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, — протягом 15 календарних днів з дня отримання такого РК отримувачем/покупцем (п. 201.1 ПК).

Відтак, у граничні дні реєстрації ПН/РК (15 число та останній день місяця) платник податку може зареєструвати ПН/РК у загальному порядку, навіть якщо ці дні припадають на вихідний, святковий або неробочий день.

За інформацією ГУ ДФС у Закарпатській області

Є-Звітність: до формування річних звітів готові

Чи можна зареєструвати податкову накладну у вихідний або святковий граничний день
Тетяна Піднебеснашеф-редактор видання «Головбух: Бюджет», член Громадської ради при Державній казначейській службі України
Попереду у вас останнє випробування: закрити бюджетний рік та відзвітувати, як спрацювала установа. Звісно, треба використати АС «Є-Звітність». Казначеї зробили висновки з попередніх звітних кампаній і вдосконалили ті функції, з якими виникали проблеми. Що нового чекає на вас у системі та як скористатися новаціями?

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
20476

ПДВ для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Поговоримо про зміни щодо ПДВ, які стались у 2024 році, ставки ПДВ 2024/2025, податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024/2025, необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників та особливості обліку ПДВ у бюджетників – в огляді.
3479

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2024 та 2025 роках
62375

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
327569