Чи можна зареєструвати податкову накладну у вихідний або святковий граничний день

466

Запитання

Чи може платник ПДВ зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування до податкової накладної (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) у святковий чи вихідний день, якщо такий день є граничним днем реєстрації ПН/РК?

Відповідь

Якщо граничний день реєстрації ПН/РК припадає на вихідний, святковий або неробочий день, його вважають операційним днем.

Операційний день триває в робочі дні з 8:00 до 20:00 год. Протягом операційного дня технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки ЄРПН, технічні служби ДФС не проводять, крім аварійних випадків (п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246).

Скачати податкову накладну за новою формою

Платник податку на дату виникнення податкових зобов’язань складає ПН в електронній формі та реєструє її в ЄРПН у такі граничні строки:

  • для ПН/РК, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, — до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
  • для ПН/РК, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, — до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
  • для РК, які передбачають зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, — протягом 15 календарних днів з дня отримання такого РК отримувачем/покупцем (п. 201.1 ПК).

Відтак, у граничні дні реєстрації ПН/РК (15 число та останній день місяця) платник податку може зареєструвати ПН/РК у загальному порядку, навіть якщо ці дні припадають на вихідний, святковий або неробочий день.

За інформацією ГУ ДФС у Закарпатській області

Є-Звітність: до формування річних звітів готові

Чи можна зареєструвати податкову накладну у вихідний або святковий граничний день
Тетяна Піднебеснашеф-редактор видання «Головбух: Бюджет», член Громадської ради при Державній казначейській службі України
Попереду у вас останнє випробування: закрити бюджетний рік та відзвітувати, як спрацювала установа. Звісно, треба використати АС «Є-Звітність». Казначеї зробили висновки з попередніх звітних кампаній і вдосконалили ті функції, з якими виникали проблеми. Що нового чекає на вас у системі та як скористатися новаціями?

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74394

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45803

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10728

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56122

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
259875