Відповідальність за неправильне заповнення платіжки на сплату податків

335

Запитання

Що загрожує платнику податків за неправильне заповнення платіжки на їх сплату?

Відповідь

Якщо платник податків неправильно заповнив реквізити платіжних документів або помилково спрямував кошти на невідповідний код бюджетної класифікації, кошти не надійдуть до відповідного рахунку бюджетної класифікації. Відтак, сума податкового зобов’язання платника не буде погашена у встановлені терміни. За це у ПК та КпАП передбачена фінансова й адміністративна відповідальність.

Зокрема, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму податку протягом визначених ПК строків, йому загрожує штраф у розмірі:

  • 10% погашеної суми податкового боргу — у разі затримки до 30 к. дн. включно, наступних за останнім днем строку сплати суми податку;
  • 20% погашеної суми податкового боргу — у разі затримки понад 30 к. дн., наступних за останнім днем строку сплати суми податку.

Також на суму податкового боргу ДФС нарахує пеню.

За інформацією ГУ ДФС у Сумській області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
52880

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
241737

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24813

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
44017