Як оплатити працю працівників сфери охорони здоров’я

456

Запитання

У які способи оплачують працю працівникам сфери охорони здоров’я?

Відповідь

Працівникам сфери охорони здоров’я оплачують працю одним із способів:

  • за фактично відпрацьований час на базі посадового окладу (тарифної ставки);
  • залежно від норм виробітку і відрядних розцінок з урахуванням підвищень, доплат та надбавок.

Лікарям усіх спеціальностей та провізорам (крім інтернів), які отримали диплом з відзнакою після закінчення вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів, посадовий оклад підвищують на 5%. Строк виплати підвищення — 5 років з моменту отримання сертифіката лікаря-спеціаліста та дати прийняття на відповідну посаду. Однак, цей строк виплати не переносять на час перебування працівника у відпустці для догляду за дитиною.

Такі правила регламентує спільний наказ Мінсоцполітики та МОЗ «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 № 308/519.

Джерело: Лист МОЗ «Щодо деяких питань оплати праці працівників закладів охорони здоров’я» від 13.11.2018 № 10.1-13/3208/30209

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263136

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71977

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132234

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15574