Чи можна звільнити працівника, який працював не на робочому місці, але на території установи

427

Запитання

Чи можна звільнити працівника, який без дозволу роботодавця виконує роботу не на своєму робочому місці, а в іншому місці на території установи?

Відповідь

Роботодавець може розірвати трудовий договір, зокрема, у випадку прогулу працівника, в т. ч. за його відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня без поважних причин (п. 4 ст. 40 КЗпП). Йдеться саме про відсутність на роботі, а не на робочому місці.

Приміром, за наявності автоматизованої пропускної системи на прохідній установа автоматично фіксує прихід/вихід працівника на/з роботу(и), і дані цієї системи будуть доказом виходу працівника на роботу.

Якщо працівник не дійшов до свого робочого місця на території установи, це вважається порушенням трудової дисципліни. За це установа може накласти дисциплінарне стягнення за статтею 147 КЗпП, але не звільнити.

Однак якщо на працівника, який порушив трудову дисципліну, раніше вже накладалися певні дисциплінарні стягнення, установа може звільнити його за систематичне невиконання без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором (п. 3 ст.40 КЗпП).

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
213803

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
61251

Розрахунок при звільненні – приклади

Розрахунок при звільненні: ► компенсація відпусток ►вихідна допомога ►оподаткування розрахунку ►аліменти у виплаті розрахункових при звільненні ► приклади на 2023 та 2024 роки
113208

Звільнення працівників у воєнний час — зразки документів

Запровадження воєнного стану та збройна агресія призвели до збільшення частоти звільнення працівників у бюджетних установах з причин їх смерті, тривалої відсутності чи через знищення майна установ. Розглянемо детально ці процедури звільнення та які документи потрібно видати при цьому.
37147

Скорочення працівників

Алгоритм скорочення працівників під час карантину й не тільки розглянемо у даній консультації.
7721