Чи може працівник отримати грошову компенсацію за невикористану за рік відпустку

1869

Запитання

Чи може працівник отримати грошову компенсацію за невикористану протягом робочого року відпустку і за скільки днів?

Відповідь

Працівники мають право на щорічні основну та додаткові відпустки. Їх потрібно використати, як правило, до закінчення робочого року.

Черговість надання відпусток визначають графіки, які власник або уповноважений ним орган затверджує та доводить до відома всіх працівників. Коли складають графіки, ураховують інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку (ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, далі — Закон № 504).

Законодавство забороняє роботодавцям не надавати працівникам щорічні відпустки повної тривалості протягом:

  • двох років підряд — всім працівникам;
  • робочого року — особам віком до 18 років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці (ч. 4 ст. 11 Закону № 504).

Терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, та заборони надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання немає. Тож якщо працівник з якихось причин не скористався правом на щорічну відпустку за минулий рік або за кілька попередніх років, у подальшому можлива:

Працівник за робочий рік має використати не менше 24 к. дн. щорічних відпусток. За решту днів за цей самий робочий рік він за своїм бажанням може отримати грошову компенсацію (лист Мінсоцполітики від 19.01.2017 №132/0/101-17/284).

За інформацією Управління Держпраці у Івано-Франківській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263142

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86597