Як оформлювати присвоєння рангу державному службовцю

980

Запитання

Куди вноситься інформація про присвоєння рангу державному службовцю?

Відповідь

Пошук по Класифікатору професій

Державна служба України з питань праці наголошує, що відомості про присвоєння, зміну та позбавлення рангу державного службовця вносяться до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Такий порядок встановлено Пенсійним фондом України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

На вимогу державного службовця у трудовій книжці державного службовця робиться запис про присвоєння, зміну та позбавлення рангу державного службовця (стаття 39 Закону України «Про державну службу»).

Нагадаємо, що категорії посад та ранги державних службовців враховуються під час визначення посадових окладів, також передбачено надбавки за ранг державного службовця.

Категорії та ранги держслужби в Україні

Категорія посади

«А»

«Б»

«В»

I, II, III ранги

III, IV, V, VI ранги

VI, VII, VIII, IX ранги

  • Державний секретар КМУ та його заступники, державні секретарі міністерств;
  • керівники ЦОВВ, які не є членами КМУ, та їх заступники;
  • керівники апаратів КСУ, Верховного Суду, вищих спеціалізованих судів та їх заступники, керівники секретаріатів Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та їх заступники, Голови Державної судової адміністрації України та його заступники;
  • керівники державної служби в інших державних органах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України
  • керівники структурних підрозділів Секретаріату КМУ та їх заступники;
  • керівники структурних підрозділів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, їх заступники, керівники територіальних органів цих державних органів та їх структурних підрозділів, їх заступники;
  • керівники та заступники керівників структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, апаратів місцевих державних адміністрацій, їх структурних підрозділів;
  • керівники апаратів апеляційних та місцевих судів, керівники структурних підрозділів апаратів судів, їх заступники;
  • заступники керівників державної служби в інших державних органах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України.

Інші посади державної служби, не віднесені до категорій «А» і «Б»

 

 

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
24061

Посадові оклади працівників державної служби 2024

Посадові оклади державних службовців та оплата їх праці у 2024 році буде здійснюватися за новими правилами. Що саме змінюється та якими будуть посадові оклади працівників державної служби – в нашій статті.
135837