Як табелювати відсутність працівників, що проходять військову службу

4234

Запитання

Згідно з новим законом № 2352 роботодавці вже не зо­бо­в’я­зані зберігати середній заробіток за працівниками, яких увільнили від роботи на час військової служби. Як табелювати цих працівників після того, як припинили виплати?

Відповідь

Позапланові перевірки Держпраці під час воєнного стану

Табелюйте відсутність працівників і надалі кодом «ІН» або виберіть інший код.

Форму табеля обліку використання робочого часу (типова форма № П-5) затвердив Держстат наказом від 05.12.2008 № 489. Типова форма № П-5 передбачає три групи кодів (умовних позначень):

  • години роботи;
  • неявки у зв’язку з відпустками;
  • неявки з інших причин.

Кодом «ІН» позначаємо інший невідпрацьований час, що передбачає законодавство, — виконання державних і громадських обов’язків, допризовна підготовка, військові збори, донорські, відгул тощо. Пояснення до підстав позначення цим кодом відсутності працівника на роботі не містить умови, що його застосовують у випадку збереження за працівником середнього заробітку.

Відсутність на роботі працівника, що проходить військову службу, передбачають норми частини третьої статті 119 КЗпП. Тож таких працівників і надалі табелюємо кодом «ІН». Ви також можете вводити будь-які літерні сполучення, щоб позначити відсутність працівників на роботі під час військової служби. Умова — вони мають відрізнятися від тих, що вже зак­ладені у формі П-5. Так скеровує Примітка 2 до форми № П-5.


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Ми вже підготували для вас знижку на передплату фахових видань «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14414

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9981

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13074