Вносимо персональні дані уповноваженої особи до електронної системи закупівель

Стаття-подарунок від журналу «Головбух Бюджет»
Автор
фахівець із розвитку та супроводу замовників проєкту «Держзакупівлі.Онлайн»
Уповноважена особа замовника із 19 квітня зобов’язана не лише вносити персональні дані до електронної системи, а й стежити за їх актуальністю. Як це зробити наразі? Для прикладу — два алгоритми дій на майданчику «Держзакупівлі.Онлайн»

За новими законодавчими вимогами уповноважена особа (УО) зобов’язана:

  • внести до електронної системи закупівель персональні дані;
  • надати згоду на їх оброблення;
  • оновлювати такі дані у разі їх зміни.

Прощавай, Господарський кодексе! Як зміняться правила гри?

Утім наразі в електронній системі ще триває технічна реалізація вимог нової редакції Закону про публічні закупівлі. Тому Мінекономіки поінформувало, що уповноважені особи вноситимуть персональні дані після відповідної технічної реалізації в електронній системі закупівель (лист від 10.04.2020 № 3304-04/24218-06).

Як бути новопризначеній УО, яка має внести до електронної системи закупівель інформацію про себе, аби працювати в ній?

На практиці замовник може визначати/призначати УО для процедур закупівель та спрощених закупівель, а може й надалі залишити процедури закупівель за тендерним комітетом, а на уповноважену особу покласти лише спрощені закупівлі. Від цього залежатимуть дії уповноваженої особи, яка вноситиме до електронної системи свої персональні дані.

✒️ Персональні дані уповноваженної особи в електронній системі закупівель контролюватимуть аудитори. За внесення недостовірних персональних даних та неоновлення у разі їх зміни УО притягуватимуть до адмінвідповідальності. Штраф у такому випадку загрожуватиме серйозний — від 25 500 до 51 000 грн.

Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді