Відомості про учасника процедури закупівлі - ознаки пов’язаних осіб

Автор
експерт, консультантка з публічних закупівель, канд. екон. наук
Чи можна вимагати в учасників процедури закупівлі підтвердити в довільній формі, що вони не мають ознак пов’язаних осіб? Відповідь — у статті експерта

Пов’язаність осіб замовник перевіряє самостійно.

Пряма вказівка для цього замовнику — у частині 4 статті 17 Закону № 922. Підтвердження, що це правильний висновок — у постанові Верховного Суду.

Приклад судової справи >>>

У кого шукати «пов’язаність»

Пов’язана особа у розумінні Закону № 922 відповідає будь-якій із таких ознак:

  • юрособа, яка контролює учасника процедури закупівлі або яку контролює учасник, або яка перебуває під спільним контролем з учасником;
  • фізособа або члени її сім’ї, які контролюють учасника;
  • службова, посадова особа учасника, уповноважена провадити від імені учасника юридичні дії, спрямовані на встановлення, зміну або припинення цивільно-правових відносин, а також члени сім’ї такої службової, посадової особи;
  • фізособа — уповноважена особа замовника, керівник замовника та/або члени їхніх сімей, які контролюють учасників або уповноважені провадити від імені учасника юридичні дії, спрямовані на встановлення, зміну або припинення цивільно-правових відносин.

Під контролем розуміють можливість вирішального впливу на господарську діяльність учасника. Такий вплив можливий безпосередньо або через інших фіз- чи юросіб.

Отже, замовник має перевірити усіх учасників процедури закупівлі за цими ознаками.

Як перевіряти на практиці >>>



зміст

Вебінарний марафон доя Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді