Під час подання податкової звітності з екологічного податку платниками допускаються помилки.
Типовими помилками декларування є:
1) невірне вказування платниками кодів забруднюючих речовин та/або відходів, які визначені додатками 7, 8 та 9 до Податкової декларації екологічного податку (далі - затверджена Кодифікація), що не дозволяє кореспондувати кодифікацію із застосованою ставкою податку. Такі помилки спостерігаються при дослідженні додатків 1, 2 та 3 до Податкової декларації екологічного податку та виявляються як:
- вказування кодів забруднюючих речовин та/або відходів, не передбачених затвердженою Кодифікацією;
- взагалі не зазначаються коди при одночасному декларуванні обсягів забруднення;
- ставка податку не відповідає вказаному коду затвердженої Кодифікації;
2) невірно визначені суми податкових зобов’язань відповідно до задекларованих обсягів забруднюючих речовин та/або відходів та кодів за затвердженою Кодифікацією;
3) під час аналізу додатків 1 до Податкової декларації екологічного податку виявлені непоодинокі випадки коли платники декларують фактичні обсяги викидів двоокису вуглецю, що викидається в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, за кодом затвердженої Кодифікації - «243.4.001» при цьому не визначають суми податкового зобов’язання;
4) у додатках 2 та 3 до податкової Декларації екологічного податку не завжди зазначаються коефіцієнти, або зазначається «0». Необхідно зауважити, що значення вказаної колонки застосовується як елемент добутку у формулах визначення сум податкових зобов’язань (для додатку 2: к.З * к.4 * к.5; для додатку 3: к.З * к.4 * к.5 * к.6).
Крім того, платники платників під час заповнення податкової звітності з екологічного податку за викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в атмосферне повітря в частині викидів двоокису вуглецю не користуються рекомендаціями з декларування, опублікованих листом ДФС України від 26.04.2019 №13932/7/99-99-12-03-04-17, який розміщено на офіційному сайті Державної податкової служби України (https://tax.gov.ua) у розділі «Листи» за адресою: «Головна / Законодавство / Податки, збори, платежі / Загальнодержавні податки / Екологічний податок / Листи». Нагадуємо, що вказаним листом запропоновано порядок заповнення Додатку 1 до Податкової декларації екологічного податку в частині викидів двоокису вуглецю з метою реалізації норм пункту 242.4 статті 242 Податкового кодексу України щодо зменшення бази оподаткування на обсяг викидів у розмірі 500 тон за рік.
Джерело: ДПС
- ⭐️ Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2022 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Оплата праці в умовах посткарантину СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні через COVID-19 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Зарплата в бюджеті СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні та декретні: як платити і звітувати СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Планування бюджету територіальної громади СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.