Як укласти добровільний договір про сплату аліментів

429

Запитання

Як укласти добровільний договір про сплату аліментів?

Відповідь

Детальний матеріал

Нарахування аліментів 2024

Переглянути

Українським законодавством передбачено два способи стягнення аліментів:

  • на підставі угоди про сплату аліментів (договір по утриманню дітей);
  • або на підставі рішення суду.

Батьки дитини мають право укласти між собою договір про сплату аліментів на дитину, який укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. Сторонами аліментного договору виступають батьки дитини, при чому незалежно від того, перебувають вони у шлюбі між собою чи ні.

Умови договору про сплату аліментів на дитину мають визначати:

  • розмір,
  • строки, а також
  • порядок виплати та
  • підстави цільового використання аліментів і не можуть порушувати права дитини, які встановлені Сімейним кодексом України.

При посвідченні договору про сплату аліментів на дитину нотаріусом роз'яснюється зміст ч. 2 ст. 189 Сімейного кодексу України з одночасним зазначенням про це у тексті договору у частині можливості стягнення аліментів у безспірному порядку на підставі виконавчого напису у разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором.

Калькулятор штрафів

Однак варто знати, що необхідною умовою договору є визначення місця проживання дитини, яке співпадає з місцем проживання одного з батьків. Саме цей з батьків є аліменто- отримувачем та власником аліментів (ч.1 ст. 179 СКУ). Така позиція відповідає загальній концепції СКУ, згідно якої вирішення усіх істотних питань з приводу виховання дитини (ст. 157 СКУ) та права власності на аліменти (ст. 179 СКУ) залежить від спільного або роздільного проживання одного з батьків та дитини.

Пам'ятайте важливі моменти договору, а саме:

  • місце проживання дитини визначається відповідно до місця проживання одного з батьків;
  • за регламентом зустрічей з дитиною фіксується порядок побачень, спільного відпочинку, святкування днів народження тощо;
  • розмір аліментів не може бути меншим за 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;
  • індексація аліментів забезпечує збереження купівельної спроможності аліментів у умовах інфляції.

Розмір аліментів визначається за згодою сторін. Проте у будь-якому випадку розмір аліментів за договором повинен відповідати вимогам ст. 182 СКУ, відповідно до якої мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

За інформацією Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2025

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
9127

Нарахування аліментів 2024

Яким буде мінімальний і максимальний розмір аліментів у 2024 та 2025 роках, штрафи за прострочення сплати аліментів, як аліменти утримуються та відображаються у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку та в обліку бюджетної установи. Ці та пов’язані питання – у цьому огляді.
27080

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати — у статті.
357900

Соціальні стандарти 2023: актуальні цифри

У 2023 році у зв’язку зі збройною агресією мінімальна зарплата і прожитковий мінімум не зазнали змін. Проте змінений порядок обчислення/надання декретних і лікарняних, скасування індексації грошових прибутків, інші нововведення.
7560