Відповідь
Детальний матеріал
Оренда комунального та державного майна в Україні
Переглянути
Якщо орендар не провадив господарської діяльності в орендованому приміщенні, тобто не користувався ним, орендодавець може переглянути порядок відшкодування комунальних послуг.
Для цього орендар має надати документи, які підтверджують відсутність діяльності протягом відповідного періоду.
Списуємо майно в бюджетній установі
У договорі оренди варто передбачити, що в разі тимчасового припинення господарської діяльності орендар зобов’язаний надати підтвердні документи. Це допоможе уникнути зауважень під час перевірок.
Ревізори ретельно перевіряють, чи своєчасно та повно орендар сплачує орендну плату й відшкодовує спожиті послуги. Тож щоб не прочитати в акті ревізії, що установа бюджетними коштами покриває витрати сторонніх юридичних осіб, зазирніть в е-журнал «Головбух Бюджет» (№ 14/2025).
Чекаємо на Вас!
За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
Оплата комунальних послуг в бюджетних установах – як ревізори виявляють порушення.
Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
Законодавці Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 01.04.2022 № 2181-IX з 13.04.2022 спростили орендні правила, які визначає Закон № 157. Нові вимоги встановили на час воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення чи скасування. Розглянемо детальніше, скільки діятимуть договори, які уклали під час воєнного стану, та за якими правилами передаватимуть майно в оренду в цей період.