Розрахунок допомоги по вагітності та пологам

584

Запитання

Працівниця, яка працює в установі 4 дні на тиждень, зібралася у декретну відпустку. Як розрахувати їй допомогу по вагітності та пологах за такого графіка роботи?

Відповідь

Допомогу по вагітності та пологах розраховують за Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Так, щоб обчислити суму декретних, потрібно помножити середньоденну зарплату на кількість календарних днів, що підлягають оплаті (п. 2 Порядку № 1266).

Щоб визначити розмір середньоденної зарплати, потрібно зарплату за розрахунковий період, на яку нарахований єдиний внесок та/або страхові внески, поділити на кількість робочих днів у розрахунковому періоді. Дні, не відпрацьовані з поважних причин, не враховують (п. 3 Порядку № 1266).

Зверніть увагу!

Поважними причинами відсутності на роботі є:

  • тимчасова непрацездатність;
  • відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку за медичним висновком;
  • відпустка без збереження заробітної плати.

Отже, щоб оплатити лікарняний по вагітності та пологах працівниці, яка працює неповний робочий тиждень:

  1. фактичний заробіток, з якого сплачений ЄСВ, поділіть на кількість календарних днів розрахункового періоду;
  2. отриманий результат помножте на кількість днів відпустки по вагітності та пологах.

З розрахункового періоду виключайте дні, не відпрацьовані з поважних причин. Неробочі дні за графіком роботи окремого працівника чи установи в цілому, а також вихідні та святкові дні виключати з розрахункового періоду або з періоду відпустки по вагітності та пологах не потрібно.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
434

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
54737

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових – зміни 2024 року

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію — одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового в п. 2 Постанови КМУ від 28 лютого 2022 р. № 168.
1647

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024 (Закон № 3460-IX).
3604

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
3941