Працівниця, яка працює в установі 4 дні на тиждень, зібралася у декретну відпустку. Як розрахувати їй допомогу по вагітності та пологах за такого графіка роботи?
Щоб визначити розмір середньоденної зарплати, потрібно зарплату за розрахунковий період, на яку нарахований єдиний внесок та/або страхові внески, поділити на кількість робочих днів у розрахунковому періоді. Дні, не відпрацьовані з поважних причин, не враховують (п. 3 Порядку № 1266).
Зверніть увагу!
Поважними причинами відсутності на роботі є:
тимчасова непрацездатність;
відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;
відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку за медичним висновком;
Отже, щоб оплатити лікарняний по вагітності та пологах працівниці, яка працює неповний робочий тиждень:
фактичний заробіток, з якого сплачений ЄСВ, поділіть на кількість календарних днів розрахункового періоду;
отриманий результат помножте на кількість днів відпустки по вагітності та пологах.
З розрахункового періоду виключайте дні, не відпрацьовані з поважних причин. Неробочі дні за графіком роботи окремого працівника чи установи в цілому, а також вихідні та святкові дні виключати з розрахункового періоду або з періоду відпустки по вагітності та пологах не потрібно.
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.