Розрахунок допомоги по вагітності та пологам

892

Запитання

Працівниця, яка працює в установі 4 дні на тиждень, зібралася у декретну відпустку. Як розрахувати їй допомогу по вагітності та пологах за такого графіка роботи?

Відповідь

Допомогу по вагітності та пологах розраховують за Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Так, щоб обчислити суму декретних, потрібно помножити середньоденну зарплату на кількість календарних днів, що підлягають оплаті (п. 2 Порядку № 1266).

Щоб визначити розмір середньоденної зарплати, потрібно зарплату за розрахунковий період, на яку нарахований єдиний внесок та/або страхові внески, поділити на кількість робочих днів у розрахунковому періоді. Дні, не відпрацьовані з поважних причин, не враховують (п. 3 Порядку № 1266).

Зверніть увагу!

Поважними причинами відсутності на роботі є:

  • тимчасова непрацездатність;
  • відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку за медичним висновком;
  • відпустка без збереження заробітної плати.

Отже, щоб оплатити лікарняний по вагітності та пологах працівниці, яка працює неповний робочий тиждень:

  1. фактичний заробіток, з якого сплачений ЄСВ, поділіть на кількість календарних днів розрахункового періоду;
  2. отриманий результат помножте на кількість днів відпустки по вагітності та пологах.

З розрахункового періоду виключайте дні, не відпрацьовані з поважних причин. Неробочі дні за графіком роботи окремого працівника чи установи в цілому, а також вихідні та святкові дні виключати з розрахункового періоду або з періоду відпустки по вагітності та пологах не потрібно.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2025: розміри

Прожитковий мінімум на 2025 рік встановлює Держбюджет-2025. У статті продемонструємо розміри прожиткового мінімуму 2025, а також розглянемо, на які виплати впливає його розмір.
16147

Розрахунок пенсії в Україні 2025: правила

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати
90416

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
68818

Виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю
3200