Як компенсувати роботу у вихідний день

319

Запитання

Працівник за завданням керівника відпрацював у вихідний день 5 годин. За законодавством про працю та взаємною домовленістю керівник установи має таку роботу компенсувати іншим днем відпочинку. Чи залежить тривалість відпочинку в інший день від часу, відпрацьованого у вихідний день?

Відповідь

Залучати працівників до роботи у вихідні дні законодавство дозволяє, але з вагомих причин. Скажімо, аби виконати невідкладні, наперед не передбачені роботи, від негайного виконання яких залежить у подальшому нормальна робота установи (ч. 1 ст. 71 КЗпП).

Роботу працівника у вихідний день потрібно компенсувати:

  • іншим днем відпочинку або
  • оплатою у подвійному розмірі (ст. 72 КЗпП).

Утім законодавство не визначає умови про компенсацію роботи у вихідний день частиною іншого дня відпочинку. Як і не визначає, що тривалість іншого дня відпочинку залежить від тривалості роботи у вихідний день.

Отже, за роботу у вихідний день незалежно від її тривалості керівник установи має надати працівникові інший повний день відпочинку.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні – приклади

Розрахунок при звільненні: ► компенсація відпусток ►вихідна допомога ►оподаткування розрахунку ►аліменти у виплаті розрахункових при звільненні ► приклади на 2024 рік
125544

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста – важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Дізнаємося, як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Закріпимо все на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення.
16926

Утримання із заробітної плати – проводки

Нарахування заробітної плати в бюджетних установах включає проводки для відображення цих операцій в бухгалтерському обліку. Тож розповімо про проводки детальніше.
46528

Мінімальна зарплата у 2024 році

В нашій статті – як мінімальна зарплата в Україні у 2024 році впливає на основні соціальні показники та податки: виплати бюджетникам, пенсії, мінімальний розмір ЄСВ та мінімальну пенсію.
10794

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
43459