Відпустка після закінчення строкового трудового договору: чи надавати

1720

Запитання

Чи можна надати відпустку працівнику, який влаштувався в установу за строковим трудовим договором, якщо час закінчення цієї відпустки перевищує строк трудового договору?

Відповідь

Так, завершення відпустки після закінчення строкового трудового договору можливе. Пояснимо, чому.

Строковий трудовий договір укладають, якщо трудові відносини з працівником  не можна встановити на невизначений строк. Одразу після закінчення строку договору працівника звільняють. Для цього керівник установи видає наказ про звільнення.

Днем звільнення є останній день дії строкового трудового договору або останній день відпуски, якщо її надали працівникові за статтею 3 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР  (далі — Закон про відпустки), тобто з наступним звільненням.

Адже за бажанням працівника, який звільняється через закінчення строку трудового договору, йому можна надавати невикористану відпустку й тоді, коли час відпустки повністю або частково перевищує строк трудового договору (ч. 2 ст. 3 Закону про відпустки).Так,чинність трудового договору продовжується до закінчення відпустки.

Отже, за бажанням працівника йому можна надати невикористану відпустку з наступним звільненням.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86359

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9714