Чи подавати уточнюючу форму 1ДФ, якщо донарахували премію за попередній квартал

346

Запитання

Працівнику забули нарахувати премію за попередній квартал, тож бухгалтер донарахував її у поточному місяці. Таку премію не було відображено у формі 1ДФ. Чи подавати уточнюючу форму 1ДФ?

Відповідь

Об’єктом оподаткування ПДФО є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. Усі нараховані доходи оподатковуються у звітному місяці за ставкою 18% (ст. 167 ПК). Виняток становлять доходи спадщини, для яких ПК передбачає інші ставки оподаткування.

Отже, суми донараховуваних премій за попередній період (квартал) слід відображати у формі 1ДФ у тому кварталі, в якому їх нарахували. Тому уточнюючу форму 1ДФ подавати не потрібно.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74476

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
46016

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10862

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56184

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
260702