Чи може відпустка починатися зі святкового дня

1065

Запитання

Працівник установи хоче піти у щорічну основну відпустку, перший день якої припадає на святковий. Чи можна надати йому таку відпустку?

Відповідь

Так, працівник може піти у відпустку зі святкового дня. Пояснимо, чому.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Законодавство не забороняє починати щорічні відпустки зі святкового дня. Стаття 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР лише вимагає визначати тривалість відпусток за цим законом, іншими нормативно-правовими актами і розраховувати в календарних днях.

Тож якщо надаєте працівникові щорічну відпустку зі святкового дня, правильно обчисліть її загальну тривалість:

  • не зараховуйте до відпустки святкові дні, а
  • продовжте на такі дні час відпустки.

Виходить, відпустку, яка починається зі святкового дня, доречно брати працівникові, який у цей святковий день працює за графіком. У інших випадках брати відпустку зі святкового дня не варто, адже цей день усе одно не зарахують до її тривалості.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86358

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9711