Як нараховувати ЄСВ у разі звільнення працівника посеред місяця

330

Запитання

Як нараховувати ЄСВ, якщо працівник звільняється посеред місяця?

Відповідь

Якщо база нарахування єдиного соціального внеску (далі — ЄСВ) не перевищує мінімальної заробітної плати за місяць, за який працівник отримав дохід, сума ЄCВ становить (ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI):

мінімальна заробітна плата × ставка ЄСВ = сума ЄCВ

Цю норму слід застосовувати за умови, що працівник перебував у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацював всі робочі дні звітного місяця.

Тож у разі звільнення працівника протягом місяця, в якому його заробітна плата за відпрацьований час не перевищує мінімальної заробітної плати, суму ЄСВ розраховуйте з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.

За інформацією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
2237

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
48941

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
12386

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
75255

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56906