Як оформити субсидію на осіб, які фактично проживають у помешканні

392

Запитання

Як оформити субсидію не на всіх зареєстрованих у помешканні осіб, а лиш на тих, які фактично в ньому проживають?

Відповідь

Право оформити субсидію на осіб, які фактично проживають у помешканні, з 1 травня 2018 року збереглося.

Мешканець квартири під час оформлення субсидії повинен вказати родичів, які зареєстровані, але не проживають разом із ним. У декларації про доходи у розділі «склад сім’ї» йому потрібно зазначити: «зареєстровані, але не проживають».

Разом із декларацією такий мешканець має подати:

  • заяву з проханням розглянути на комісії питання про нарахування субсидії на фактичну кількість осіб, які мешкають у квартирі;
  • документ, що підтверджує факт непроживання відповідної особи за цією адресою (довідка з місця роботи чи довідка про навчання в іншому місці, довідка про перебування на лікуванні тощо).

На підставі заяви Управління соціального захисту направляє до помешкання інспектора, який складає акт обстеження матеріально-побутових умов проживання. Далі орган соціального захисту готує подання до комісії, яка у свою чергу приймає рішення: скажімо, призначити субсидію не на п’ятьох, а на трьох осіб.

Надавачі житлово-комунальних послуг зобов’язані нарахувати плату за ці послуги не на п’ятьох зареєстрованих, а лише на трьох реальних мешканців. Для обрахунку розміру субсидії сумують доходи лише трьох осіб.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
239235

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
234572

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26685

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
322465

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
207326