Як правильно закупити капремонт і проєктну документацію

577

Запитання

Замовнику виділили кошти для капітального ремонту 10 об’єктів і 170 тис. грн на розроблення проєктної документації. А згодом передбачили додаткові кошти в розмірі 40 тис. грн для експертизи цієї документації. Як провести закупівлі — укласти один договір на 170 тис. грн, а інший — на 40 тис. грн? Чи проводити закупівлі за кожним об’єктом і, відповідно, укладати на кожен окремі договори?

Відповідь

Про те, що саме замовник має зараховувати до робіт, чітко пояснює пункт 27 частини 1 статті 1 Закону № 922. Серед окреслених у ньому видів робіт є:

  • розроблення проєктної документації на об’єкти будівництва;
  • капітальний ремонт існуючих об’єктів і споруд виробничого та невиробничого призначення.

Предмет закупівлі робіт замовник визначає за об’єктами будівництва та з огляду на норми ДСТУ Б. Д.1.1-1:2013, ГБН Г.1-218-182:2011.

Якщо замовник закуповує роботи, вартість яких не перевищує 50 тис. грн, він може не використовувати ЕСЗ. Та якщо вартість предмета закупівлі робіт дорівнює або перевищує 50 тис. грн і є меншою за вартість, що встановлюють пункти 1 і 2 частини 1 статті 3 Закону № 922, замовник проводить спрощену закупівлю.

Отже, замовник може не використовувати ЕСЗ і укласти договори для закупівлі робіт за окремими об’єктами будівництва, якщо сума кожного договору менша ніж 50 тис. грн. У такому разі обов’язково оприлюдніть в ЕСЗ звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ. Для цього маєте три робочих дні з дня, коли укладете договір.

Позаяк на розроблення проєктної документації замовник має 170 тис. грн, то такі роботи він закупить за спрощеною закупівлею. Закупівлю експертизи цієї документації замовник проводитиме за додаткові кошти. Тож такий предмет закупівлі замовник вважатиме новим — так рекомендує Мінекономіки (лист від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06). Замовник може укласти прямий договір на суму 40 тис. грн і відзвітувати про нього в ЕСЗ.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Планування закупівлі електричної енергії в бюджетних установах

Закон про ринок електроенергії закладає правові передумови щодо закупівлі замовниками електричної енергії на конкурентних засадах. Про роботу замовника та планування закупівлі електроенергії – у даному огляді.
41367

Чи можливі централізовані закупівлі за рішенням територіальної громади

Придбання територіальними громадами різноманітних товарів, робіт і послуг потребує дотримання встановлених державою правових та економічних норм. Експерт допоможе в них розібратися.
2559