Чи можна додатково оплачувати бухгалтеру за утримання профспілкових внесків

1394

Запитання

В установі діє профспілкова організація і працівники постійно пишуть заяви — то про вступ до її членів, то про вихід. І, відповідно, бухгалтеру доводиться щоразу приймати і зберігати заяви від працівників про утримання профспілквих внесків, утримувати профспілкові внески із зарплати. Чи може керівник установи додатково оплачувати бухгалтеру таку роботу?

Відповідь

Правовове регулювання, основи створення, права та гарантії діяльності професійних спілок визначає Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV (далі — Закон про профспілки). Членом профспілки є особа, яка входить до складу профспілки та сплачує членські внески (ст. 1 Закону про профспілки). Тому особи, які мають намір вступити до профспілки, крім заяви про вступ до неї, мають написати і заяву про утримання профспілкових внесків із заробітної плати. Така заява є підставою для бухгалтера утримувати внески із заробітної плати працівників.

Законодавство не передбачає додатково оплачувати бухгалтеру його роботу з утримання членських внесків. Утім за рішенням керівника установи, враховуючи обсяг додаткової роботи, такому бухгалтеру можна виплачувати премію в певному розмірі, який передбачає Положення про преміювання.

Порядок, за яким надають премію працівникам установи, та її розміри потрібно погодити з виборним органом первинної профспілкової організації, що представляє інтереси більшості працівників, а за його відсутності — з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
215702

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403463

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250830

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
168023

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
27028