Чи можна додатково оплачувати бухгалтеру за утримання профспілкових внесків

776

Запитання

В установі діє профспілкова організація і працівники постійно пишуть заяви — то про вступ до її членів, то про вихід. І, відповідно, бухгалтеру доводиться щоразу приймати і зберігати заяви від працівників про утримання профспілквих внесків, утримувати профспілкові внески із зарплати. Чи може керівник установи додатково оплачувати бухгалтеру таку роботу?

Відповідь

Правовове регулювання, основи створення, права та гарантії діяльності професійних спілок визначає Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV (далі — Закон про профспілки). Членом профспілки є особа, яка входить до складу профспілки та сплачує членські внески (ст. 1 Закону про профспілки). Тому особи, які мають намір вступити до профспілки, крім заяви про вступ до неї, мають написати і заяву про утримання профспілкових внесків із заробітної плати. Така заява є підставою для бухгалтера утримувати внески із заробітної плати працівників.

Законодавство не передбачає додатково оплачувати бухгалтеру його роботу з утримання членських внесків. Утім за рішенням керівника установи, враховуючи обсяг додаткової роботи, такому бухгалтеру можна виплачувати премію в певному розмірі, який передбачає Положення про преміювання.

Порядок, за яким надають премію працівникам установи, та її розміри потрібно погодити з виборним органом первинної профспілкової організації, що представляє інтереси більшості працівників, а за його відсутності — з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263141

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71978

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132236

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15574