Додаткова відпустка жінці, яка має дітей

316

Запитання

Працівниця установи має двох дітей. Старшій дитині виповнилося 15 років у січні 2021 року. Чи пов’язаний період відпустки на дітей з відпрацьованим часом у поточному році та з датою народження дитини?

Відповідь

Ні, не пов’язаний. Пояснимо чому.

Відпустку на дітей керівник установи може надати працівниці в будь-який час протягом календарного року незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини — до або після. Бо така відпустка належить до категорії соціальних і не належить до щорічних (лист Мінпраці від 19.02.2010 № 48/13/116-10).

Якщо, наприклад, у працівниці двоє дітей, старшій дитині виповнилося 15 років у січні 2021 року, додаткову відпустку можна надати їй як матері двох дітей віком до 15 років до кінця цього року. Пам’ятайте, що додаткова відпустка на дітей не впливає на тривалість основної щорічної відпустки або інших відпусток. Таку відпустку надають понад кількість днів щорічних відпусток, які передбачає Закон України «Про відпустки»від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), а також інші закони і нормативно-правові акти.

Якщо працівниця, яка має право на соціальну відпустку, з якихось причин не скористалася цим правом у році, коли дитина досягла певного віку, або ж за кілька попередніх років, вона має право використати цю відпустку навіть тоді, коли звільнятиметься. Незалежно від підстав звільнення їй треба виплатити компенсацію за всі невикористані дні відпусток, як передбачає стаття 24 Закону про відпустки.

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами 2024

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Процедура надання цієї відпустки змінилась у листопаді 2023 року. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
3638

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
54371

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
5160

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
4662