Як компенсувати при звільненні додаткову відпустку посадовим особам ОМС

1388

Запитання

Як компенсувати додаткову відпустку, якщо звільняється посадова особа ОМС — виплачувати компенсацію за невикористану відпустку повної тривалості чи пропорційно відпрацьованому часу?

Відповідь

Виплатіть компенсацію за невикористану відпустку повної тривалості, а не пропорційно відпрацьованому часу.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Посадовим особам, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування (ОМС) понад 10 років, надають додаткову оплачувану відпустку тривалістю до 15 календарних днів (ч. 6 ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III; далі — Закон № 2493). Порядок і умови надання додаткових оплачуваних відпусток визначає постанова КМУ від 27.04.1994 № 250.

На посадових осіб ОМС поширюється дія законодавства України про працю з урахуванням особливостей, що передбачає Закон № 2493 (ч. 3 ст. 7 Закону № 2493).

Якщо працівник звільняється, роботодавець виплачує йому грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи (ч. 1 ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Право посадової особи місцевого самоврядування на додаткову оплачувану відпустку та її тривалість залежить від стажу служби в ОМС, а не від відпрацьованого нею часу у відповідному робочому році. Кадрова служба ОМС у розпорядженні про надання додаткової відпустки вказує не календарний і не робочий рік, а період роботи, що відраховують від приведеної дати.

Посадова особа ОМС звільняється 15.02.2021. Дата укладання трудового договору — 01.05.2002. Приведена дата — 12.09.2000. У день звільнення виплатіть компенсацію за всі дні невикористаної щорічної основної відпустки по 15.02.2021 та за невикористану додаткову відпустку. Останній період, за який маєте виплатити компенсацію за додаткову відпустку: 12.09.2020–11.09.2021. Компенсацію виплачуйте за додаткову відпустку повної тривалості (15 к. д.), а не пропорційно відпрацьованому часу.

Аналогічну позицію висловила Головдержслужба в листі від 21.01.2011 № 474/12-11.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27439

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398