Дозакупівля частини товару за одним кодом: чи потрібний тендер

673
Автор
співзасновник ПП «Центр публічних закупівель «Тендер-експерт», консультант з публічних закупівель, Львів

Запитання

Замовник навесні провів спрощену закупівлю, щоб придбати ліжка на суму 198 тис. грн. Тепер йому потрібно за цим самим кодом ДК закупити матраци. Яку закупівлю проводити замовнику, якщо вартість закупівлі буде більша за 200 тис. грн?

Відповідь

І ліжка, і матраци належать до одного класу за ДК 021:2015 — 39140000-5 Меблі для дому. Тож їх слід зарахувати до одного предмета закупівлі за Порядком № 708.

Проте Закон № 922 забороняє придбавати товари, роботи і послуги до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель та укладати договори про закупівлю, які передбачають оплату до/без проведення таких процедур. Також замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини, аби уникнути відкритих торгів/спрощених закупівель або не застосовувати Закону № 922, зокрема положення частини 3 статті 10.

Отже, якщо потреба у закупівлі матраців була в замовника на момент, коли він оголошував тендер на закупівлю ліжок, то розділити предмет закупівлі на частини і уникнути в такий спосіб процедури відкритих торгів замовник не має права. Адже допустить порушення. Лист Мінекономіки № 3304-04/54160-06 від 03.09.2020.

Інша справа, якщо закупівлю матраців замовник проводить з огляду на нову чи додаткову потребу, яку не міг передбачити. Може бути й так, що він перерозподіляє зекономлені під час закупівель кошти або йому виділили додаткові кошти. У такому разі матраци він може вважати новим предметом договору і новим предметом закупівлі. Вид закупівлі для такого предмета замовник визначає з огляду на вартісні межі, які визначає Закон № 922, та свою категорію як замовника. А обсяги закупівель за аналогічним предметом закупівлі, які замовник вже провів у поточному році, не враховує.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Планування закупівлі електричної енергії в бюджетних установах

Закон про ринок електроенергії закладає правові передумови щодо закупівлі замовниками електричної енергії на конкурентних засадах. Про роботу замовника та планування закупівлі електроенергії – у даному огляді.
38215

Чи можливі централізовані закупівлі за рішенням територіальної громади

Придбання територіальними громадами різноманітних товарів, робіт і послуг потребує дотримання встановлених державою правових та економічних норм. Експерт допоможе в них розібратися.
2171