День знань: як офіційно відпустити батьків із роботи

608

Запитання

Напередодні 1 вересня чимало працівників просять дати їм відгул, аби провести цей день з дитиною. Як правильно це оформити?

Відповідь

Працівник може взяти щорічну відпустку на один день. Адже щорічні відпустки можна ділити на різні частини, головне — щоб одна з частин була мінімум 14 к. дн. (ч. 1 ст. 12 Закону про відпустки).

Також можна оформити відпустку без збереження зарплати (ст. 26 Закону про відпустки).

Деякі роботодавці встановлюють в колдоговорі додаткову відпустку для працівників, які мають дітей шкільного віку. Це може бути відпустка для батьків або всіх школярів, або лише першачків чи учнів початкової школи.

Краще не прив’язувати таку відпустку до дати «1 вересня». Адже початок навчального року не завжди збігається з цією датою.

Якщо працівник працював у вихідний день і не отримав за це грошової компенсації, йому можна надати відгул (ст. 72 КЗпП). Також на додатковий день відпочинку може розраховувати донор (ст. 124 КЗпП).

Якщо оден із означених варіантів не підходить, установіть працівнику на його прохання неповний робочий тиждень на один тиждень, на який припало свято.

День знань: як офіційно відпустити батьків із роботи
ІРИНА ПИЛИПЧУК,експерт Експертус Головбух
ЕКСПЕРТ ПІДКАЖЕ, ✔️чи показувати перехідну відпустку в Д1 ✔️чи розбивати відпускні в 4ДФ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами 2024

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Процедура надання цієї відпустки змінилась у листопаді 2023 року. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
3492

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
53858

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
4972

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
4627