Як нарахувати зарплату студенту денної форми навчання

337

Запитання

Студент, який навчається у виші на денній формі, влаштувався на роботу на умовах неповного робочого дня. У січні він має відпрацювати повну норму тривалості робочого часу. Чи може установа нарахувати йому зарплату у розмірі повного посадового окладу?

Відповідь

Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, мають право працювати у позанавчальний час (п. 3 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII).

Якщо установа прийняла на роботу працівника за трудовим договором на умовах неповного робочого дня, то зарплату вона має нараховувати:

Премія в перший місяць роботи: на який розмір можна розраховувати

Отже, якщо особа, яка поєднує роботу в установі з навчанням на денній формі у виші, у позанавчальний час відпрацювала повну місячну норму робочого часу, їй мають нарахувати зарплату в розмірі повного посадового окладу.

Оплату праці працівникам ретельно перевіряють ревізори під час ревізії фінансово-господарської діяльності. Тож посадові особи установи, зокрема її керівник, має контролювати, аби студент виконував роботу саме у позанавчальний час.

Запізнилися з авансом. Це порушення?

Якщо ревізори встановлять, що бухгалтер нарахував студентові зарплату за час, коли той навчався в університеті, вони трактуватимуть таку зарплату як незаконну а дії бухгалтера — порушенням статті 1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.

Не бійся, та стережися, або Про матеріальну відповідальність бухгалтера

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Погодинна оплата праці: особливості 2024 року

Як впровадити погодинну оплату праці у 2024 році, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
81341

Доплати педпрацівникам у 2024 році

Які доплати встановлені педагогам в 2024 році – з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти – у матеріалі.
32283

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
29103